شیوع ویروس تهوع زمستانی در انگلستان

بر اساس داده‌های اداره نظارت ملی که توسط آژانس امنیت سلامت انگلستان منتشر شده است، امسال افزایش شدید موارد نوروویروس یا همان تهوع زمستانی در بریتانیا، به‌ ویژه در میان افراد بالای ۶۵ سال مشاهده شده است.

به گزارش سیناپرس، انگلستان طی هفته های گذشته با شیوع نوعی ویروس موسوم به تهوع یا استفراغ زمستانی مواجه شده و آمارها نشان دهنده افزایش ۶۶ درصدی موارد ابتلا به نسبت بازه زمانی مشابه در سال گذشته هستند.

دکتر لزلی لارکین، سرپرست بخش عفونت‌های گوارشی و ایمنی غذا بریتانیا در این رابطه گفت: میزان نوروویروس در حال حاضر بالاترین سطحی است که در این زمان از سال در بیش از یک دهه گذشته دیده‌ایم.

داده ‌ها افزایش موارد نوروویروس را در بیمارستان ‌ها، مدارس و خانه ‌های مراقبت از سالمندان نشان می‌ دهد که اکثر موارد شیوع در خانه‌ های مراقبت از سالمندان گزارش شده ‌اند. با توجه به افزایش موارد نوروویروس، مقامات بهداشتی انگلستان از مردم خواسته است تا اقداماتی را برای کاهش شیوع انجام دهند.

علائم نوروویروس که باید مراقب آنها باشید

نوروویروس که به عنوان بیماری استفراغ زمستانی نیز شناخته می شود، یک بیماری گوارشی مرتبط با معده است که از طریق تماس با فرد آلوده یا با سطوح آلوده منتشر می شود. این بیماری بسیار عفونی است و باعث استفراغ و اسهال می شود.

 سایر علائم شایع نورویروس عبارتند از: تهوع، درجه حرارت بالا، سردرد، درد در بازوها و پاها. به گزارش سیناپرس،این علائم در عرض ۱ تا ۲ روز پس از ابتلا به طور ناگهانی ظاهر می شوند.

به گزارش سیناپرس، کودکان خردسال، افراد مسن یا کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در معرض خطر بالاتر عفونت نوروویروس هستند. اکثر افراد مبتلا معمولاً ظرف ۲ تا ۳ روز به طور کامل بهبود می یابند. با این حال، به بیماران توصیه می شود برای جلوگیری از کم آبی بدن، به خصوص آنهایی که در معرض خطر هستند، مایعات زیادی بنوشند.

چگونه از انتشار نوروویروس جلوگیری کنیم

به گفته وزارت بهداشت انگلستان، رعایت بهداشت دست ها یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از انتشار نوروویروس است.

اگر فردی مبتلا به نوروویروس استفراغ کرد، سطوح بالقوه آلوده را با استفاده از پاک کننده های حاوی ضدعفونی کننده ها یا ترکیبی از ضد عفونی کننده و آب داغ میکروب زدایی کنید. همچنین اشیاء معمولی مانند توالت، شیرآلات، تلفن، دستگیره در و سطوح آشپزخانه را به طور دائم ضدعفونی کنید.

به گزارش سیناپرس، این آژانس توصیه می ‌کند هنگام دست زدن به اقلام آلوده از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید و لباس‌ ها یا ملافه‌ های آلوده را با مواد شوینده و در دمای ۶۰ درجه سانتی‌ گراد بشویید.

اجازه ندهید افراد علامت دار یا افراد آلوده به مواد غذایی سایر افراد دست بزنند زیرا ویروس می تواند از طریق غذا نیز پخش شود.

اگر علائم نوروویروس را تجربه کردید چه باید کرد؟

  • برای جلوگیری از گسترش این بیماری به افرادی که علائم نوروویروس را تجربه می کنند توصیه می شود:
  • تا ۴۸ ساعت پس از رفع علائم در خانه بمانید. همچنین کودکان بیمار را به مدرسه یا مهد کودک نفرستید.
  • به طور مرتب دست های خود را با صابون و آب گرم بشویید . به یاد داشته باشید، ضدعفونی کننده های الکلی در برابر نوروویروس موثر نیسستند و وایتکس در این زمینه تاثیر بیشتری دارد.
  • از ملاقات با بستگان مسن یا دارای ضعف سیستم ایمنی خودداری کنید.
  • تا ۴۸ ساعت پس از پایان علائم از پختن و کمک به تهیه غذا خودداری کنید.

پروفسور سر استفان پاویس، در این رابطه خاطرنشان کرد: اگر به این بیماری مبتلا شوید، خوددرمانی در خانه بهترین راه برای کمک به خود و جلوگیری از در معرض خطر قرار دادن دیگران است.

پزشکان پیشنهاد می کنند اگر علائم نوروویروس دارید، مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت کرده و مایعات زیادی مصرف کنید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید.

مترجم: فاطمه کردی

منبع: thehealthsite

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا