آشتی فناوری با طبیعت:

گزارش تصویری از تلفن های همراه سبز نسل آینده

کد خبر : 33142 دوشنبه 24 اسفند 1394 - 06:20:00

در این گزارش تصویری می توانید با برترین تلفن های همراه سبز و دوستدار محیط زیست نسل آینده جهان آشنا شوید.

می توان گفت که تلفن های همراه به خصوص انواع هوشمند آنها در مقایسه با سایر ابداع های بشر به تازگی وارد زندگی روزمره انسان ها شده اند. 20 سال گذشته تعداد افراد دارنده تلفن همراه بسیار محدود بودند و حتی تلفن آنها قادر به انجام کارهای تلفن های همراه هوشمند امروزی نبودند. با این حال فناوری تلفن های همراه هوشمند به سرعت رشد پیدا کرد. به همین خاطر بیشتر کاربران هر چند سال یک بار تلفن همراه خود را با تلفن های جدیدتری جایگزین می کنند تا بتوانند از تکنولوژی های روز دنیا و همچنین دوام باتری بیش تر برخوردار شوند.

همین امر نیز محققان را به ساخت تلفن های همراه پایدارتری برانگیخته است که برخی از آنها می توانند به راحتی به نسخه های جدید تر ارتقا یابند، برخی از مواد قابل بازیافت ساخته شدند و دسته ای دیگر نیز می توانند بدون نیاز به هیچ تماسی به شارژ خود بپردازند.

همین امر نیز محققان را به ساخت تلفن های همراه پایدارتری برانگیخته است که برخی از آنها می توانند به راحتی به نسخه های جدید تر ارتقا یابند، برخی از مواد قابل بازیافت ساخته شدند و دسته ای دیگر نیز می توانند بدون نیاز به هیچ تماسی به شارژ خود بپردازند. با این حال برخی از این فناوری ها هنوز در مراحل اولیه و مفهومی قرار دارند اما تصور ورود آنها به بازار در چند سال آینده چندان دور از ذهن نخواهد بود.

در این گزارش می توانید با 6 تلفن همراه دوست دار طبیعت آشنا شوید.

no-alt

4. Delta V: این تلفن را می توان اولین تلفن همراهی دانست که خود به طور مستقل به تولید انرژی الکتریکی می پردازد.

no-alt

6. EcoMobius: قطعات این تلفن همراه هوشمند به نحوی طراحی و جایگذاری شده اند که می توانند به راحتی تعویض شده و ارتقا داده شوند.

no-alt

2. O2 Recycle: سازنده این تلفن همراه یعنی سین مایلز (Sean Miles) توانسته تنها با استفاده از اصلاح قطعات سایر تلفن های همراه و همچنین شیشه خرده های جمع آوری شده از بزرگ ترین عرصه راگبی جهان یعنی ورزشگاه تویینکهام لندن به ساخت این تلفن همراه بپردازد.

no-alt

1. Fairphone 2: تمامی استفاده کنندگان از تلفن های همراه هوشمند می دانند که گوشی آنها تا ابد دوام نمی آورد و بعد از گذشت چند سال از لحاظ سخت افزاری یا نرم افزاری با مشکل مواجه می شود. در این حالت با توجه به مقرون به صرفه نبودن هزینه تعمیرات، تنها گزینه مناسب برای این دسته از افراد تعویض تلفن همراهشان است. با این حال Fairphone 2 به نحوی طراحی شده که کاربر بتواند با ابزار ابتدایی و نه چندان پیشرفته به تعمیر تلفن خود بپردازد.

no-alt

5. Digno Rafre: تلفن همراه قابل شستشو و مقاوم در برابر آبی است که به گفته طراحان ژاپنی آن برای والدینی طراحی شده است که مدام مجبور به پاک کردن لکه های کثیف ناشی از آشپزی یا سایر امور خانه از روی تلفن خود هستند.

no-alt

3. Nokia E-Cu: کمپانی آشنای نوکیا همچنان به ابداعات و اختراعات خود در زمینه تلفن همراه هوشمند ادامه می دهد. بدنه خارجی E-Cu به نحوی طراحی شده است تا بتواند گرمای بدن کاربر را به الکتریسیته تبدیل کرده و از این طریق شارژ شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]