گزارش تصویری از خودروهای کم مصرف ساخته شده توسط دانشجویان

مسابقات بین المللی ماراتون خورو های فوق کم مصرف

کد خبر : 32806 چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 08:32:57

بیش از یک صد دانشجو از کشورهای آسیایی و خاورمیانه با طراحی خودرو در مسابقات بین المللی ماراتون خورو های فوق کم مصرف به میزبانی کشور فیلیپین شرکت کرده و به رقابت با یکدیگر پرداخته اند.

شهر مانیل، پایتخت فیلیپین طی هفته گذشته میزبانی مسابقات بین المللی ماراتون خودروهای کم مصرف را بر عهده داشت.

این مسابقات با حمایت و ابتکار شرکت مشهور پتروشیمی شل برگزار شده و در آن موارد مختلفی مانند سرعت و قدرت خودرو و به طور خاص ، میزان مصرف سوخت خودروهای طراحی شده مورد توجه قرار گرفته و هر چه میزان مصرف سوخت خودرو کمتر بوده و سرعت ، شتاب و قدرت بیشتری داشته باشد ، امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد .

 در این مسابقات که با عنوان eco-cars race از روز ششم مارچ برابر با شانزدهم اسفند ماه آغاز شده است ، بیش از یکصد دانشجو از کشورهای مختلف جنوب و شرق آسیا به همراه تیم هائی از کشورهای خاور میانه با طراحی نمونه های اولیه خودرو های کم مصرف ، به رقابت با یکدیگر پرداختند.

مسابقات بین المللی ماراتون  خورو های فوق کم مصرف با حمایت و ابتکار شرکت مشهور پتروشیمی شل برگزار شده و در آن موارد مختلفی مانند سرعت و قدرت خودرو و به طور خاص ، میزان مصرف سوخت خودروهای طراحی شده مورد توجه قرار گرفته و هر چه میزان مصرف سوخت خودرو کمتر بوده و سرعت ، شتاب و قدرت بیشتری داشته باشد ، امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد . بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده در این رابطه به نفرات برگزیده و طراحان برتر، جوایز نقدی اهدا می شود. این مسابقات در دو گروه عمده داخل مسیرهای عادی و جاده های شوسه برگزار می شود.

منبع: xinhuanet

ترجمه: احسان محمدحسینی

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]