دومین کنفرانس بین‌المللی «یافته‌های نوین پژوهشی در مهندسی عمران»

کد خبر : 30908 پنج شنبه 29 بهمن 1394 - 13:00:19

دومین کنفرانس بین‌المللی «یافته‌های نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری»، 30 اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دومین کنفرانس بین‌المللی «یافته‌های نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری»، به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی و کنفدراسیون بین‌المللی مخترعان جهان (IFIA) و با مشارکت سایر دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور برگزار می‌شود.

«تبدیل ایده به محصول دانش‌بنیان»، «تبدیل ایده به طرح و طرح به پدیده»، «بررسی یافته و ایده‌های صنعتی جدید»، «همفکری و کوشش برای ارتقای سطح آموزش»، «رسیدن به استانداردهای جهانی و فناوری‌های روز دنیا»، «ارتباط و انتقال دانش دانشجویان با افراد صنعتی کشور»، «آشنایی دانشگاهیان و صنعتگران با محورها و مسائل مورد نظر»، «تعامل بیشتر بین نیروهای متعهد، متخصص دانشگاهی و صنعتی»، «فراهم‌سازی بستر مناسب برای انتقال دانش و تجربیات صنایع کشور به یکدیگر»، «آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته»، «حصول اطمینان بیشتر نسبت به توانمندی‌های دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعتگران داخلی» و «فراهم کردن زمینه جذب طرح‌های پژوهشی و عملیاتی مورد نیاز شرکتهای صنعتی توسط دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعتگران داخلی» از جمله اهداف برپایی این همایش ملی محسوب می‌شوند.

محورهای این همایش علمی شامل «مهندسی عمران»، «مهندسی معماری»، «محیط زیست شهری»، «مهندسی شهرسازی» و «مدیریت شهری و گردشگری» در تمام گرایش‌ها است.

علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی در روز کنفرانس، شرکت‌کنندگان می‌توانند از نزدیک با مخترعان و کارآفرینان جوان رشته مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری آشنا شده و از تجارب موفق آنها بهره‌مند شوند.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، 25 فروردین ماه سال آینده آخرین مهلت ارسال مقالات است.

مقالات برتر انتخاب شده از سوی کمیته علمی همایش خارج از نوبت عادی در مجله «Applied Research Journal»، مجله «Civil Engineering Journal»، نشریه علمی «پژوهش‌های تجربی در مهندسی عمران» دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، نشریه «روشهای عددی در مهندسی عمران» دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، نشریه «مهندسی عمران» دانشگاه فردوسی مشهد، مجله علمی پژوهشی «مطالعات معماری ایران» دانشگاه کاشان و فصلنامه علمی پژوهشی «آب و فاضلاب» مهندسین مشاور طرح و تحقیقات آب و فاضلاب منتشر می‌شوند.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی مراجعه کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]