کد خبر : 2699 سه شنبه 05 اسفند 1393 - 09:53:34
تحقیق-و-توسعه-از-صنعت-جدا-شدنی-نیست

تحقیق و توسعه از صنعت جدا شدنی نیست

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تحقیق و توسعه جزء جدانشدنی صنعت است و حتی باید کارگاه های کوچک تولیدی نیز در کشور بخش تحقیق و توسعه داشته باشد.

به گزارش ایرنا محمدرضا نعمت زاده در آیین تجلیل از برترین های فناوری کشور در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل ابراز امیدواری کرد: تمام صنایع کشور متوجه شوند که بخش پژوهش و تحقیق جزء جدا نشدنی صنعت است ، همانطور که کیفیت ، استاندارد ، محیط زیست و تحقیقات جزء جدانشدنی یک صنعت پویا و زنده می باشد .

وی بیان کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه باید یک ارتباط طبیعی باشد ، بودن یک عنصر علمی در صنعت می تواند تفکر جدیدی را به مجموعه صنعتی بدهد.

نعمت زاده اظهار کرد: آنچه که ما باید در صنعت به دنبال آن باشیم این است که دانش های جدید را در تمام صنایع کشور اعمال کنیم ، امروز تمامی صنایع ما باید متکی به دانش روز باشند.

وی یادآور شد: ما باید همه چیز را در قالب دانش جدید ببینیم و صنعتی در دنیا جایگاه دارد که متکی بر دانش روز باشد ، باید دانش را در تمام سطوح علمی و پیشرفت های دانش بنیان و فناوری نوین پایه ریزی کنیم.

در این مراسم از 15 فناور برتر کشور تقدیر شد.

پنجمین نمایشگاه علم تا عمل از روز سوم اسفندماه در محل مصلی تهران آغاز به کار کرد. این نمایشگاه با هدف به نمایش کشیدن تولیدات دانش بنیان تجاری شده برگزار شد و امروز به کار خود پایان می دهد.
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]