کد خبر : 2305 پنج شنبه 30 بهمن 1393 - 08:09:34
سرقت-میلیون-ها-فایل-از-طریق-هک-سازمان-های-جهانی

سرقت میلیون ها فایل از طریق هک سازمان های جهانی

سیناپرس: در پی سرقت میلیون ها فایل اطلاعاتی در حوزه های سیاست ، علوم اجتماعی و مذهبی توسط هکر ها که در مقایسی گسترده و از تعداد زیادی شرکت و اشخاص مشهور صورت گرفت ، کارشناسان در حال بررسی ابعاد فنی امنیت شبکه این سرقت هستند .

به تازگی گروهی از هکرها که خود را سربازان سایبری عرب Arab cyber mercenaries می نامند موفق به سرقت میلیون ها فایل اطلاعاتی بسیار مهم از سازمان ها و اشخاص مهم در سراسر دنیا کرده اند . این اطلاعات شامل اسناد و مدارک محرمانه و ارزشمندی در حوزه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی و آموزشی است .

شرح کامل این گزارش هک و نحوه اقدامات هکرها در این سرقت اطلاعاتی ، در نشست سالانه امنیت شبکه در کشور مکزیک ، توسط کارشناسان آزمایشگاه شرکت امنیت شبکه کاسپرسکی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت .

این نشست در شهر Cancun واقع در جنوب شرق کشور مکزیک در حال پیگیری است . در این نشست علمی ، دیمیتری بستوژف Dmitry Bestuzhev از کارشناسان ارشد امنیت شبکه در شرکت کاسپرسکی ، اطلاعات و آنالیز های انجام شده توسط این کمپانی را به شرکت کنندگان ارائه داده و به نحوه اقدام هکرها و ضعف ها و نقاط ضعف امنیتی سایت های مورد دستبرد قرار گرفته ، اشاره کرد .

این موضوع در حالی است که به تازگی خبر سرقت یک میلیارد دلاری هکر ها از هزاران حساب بانکی منتشر شده است و پلیس بین الملل در حال پیگیری این سرقت مالی است . در این پروژه نیز شرکت کاسپرسکی همکاری های فنی و علمی تنگاتنگی با پلیس داشته و آن ها را در پیگیری رد و نشان هکر ها یاری خواهد کرد . این شرکت ، یکی از مشهور ترین شرکت های امنیت سیستم و شبکه در سراسر جهان محسوب می شود .

منبع

کلید واژه ها: هک سرقت اطلاعات کاسپرسکی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]