گسترش فیبر نوری در اتحادیه آمریکای جنوبی

کد خبر : 1847 شنبه 27 آذر 1395 - 11:34:54

اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی با همکاری بانک توسعه آمریکای جنوبی قصد راه اندازی شبکه گسترده فیبر نوری در تمامی این منطقه را دارد.در صورت اجرائی شدن این طرح،امکان دسترسی پر سرعت به شبکه جهانی اینترنت در کشورهای فوق افزایش زیادی خواهد داشت.

اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی موسوم به Unasur با همکاری بانک توسعه آمریکای جنوبی Latin American Development Bank ، در حال طراحی و ایجاد زیر ساخت های لازم جهت گسترش شبکه فیبر نوری در کشورهای این حوزه هستند .

در همین راستا ارنستو سمپر Ernesto Samper دبیر کل اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی در یک کنفرانس مطبوعاتی  اعلام کرد : " این پروژه امکان دسترسی و ایجاد زیر ساخت های ارتباطی وسیع تری را در بین کشورهای منطقه به وجود اورده و هزینه های آن بسیار کمتر از پیش بوده و سرعت انتقال اطلاعات در شبکه نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت .

فیبر نوری یا Optical Fiber رشته های بلند و یکپارچه ای از موادی شفاف مانند شیشه یا پلاستیک های مخصوص ی هستند که قابلیت هدایت و انتقال نور را داشته و نسبت به شبکه های سیمکشی معمولی ، سرعت و پهنای باند بیشتری ارائه می دهند .

این شبکه طرفیت انتقال اطلاعات تا ده گیگا بایت در ثانیه را داشته و در مقایسه با مس از وزن کمتر و کاربری بیشتری برخوردار است . در حال حاضر گسترش ارتباطات راه دور و راحتی انتقال اطلاعات از طریق سیستم‌های انتقال و مخابرات فیبر نوری یکی از پر اهمیت ترین موارد مورد بحث در جهان امروز است .

یکی از پر اهمیت‌ترین موارد استفاده از مخابرات فیبر نوری آسانی انتقال در فرستادن سیگنال‌های حامل اطلاعات دیجیتالی است که قابلیت تقسیم بندی در حوزه زمانی را دارا بوده و این مساله به این معنی است که مخابرات دیجیتال تامین کننده پتانسیل کافی برای استفاده از امکانات مخابره اطلاعات در پکیج‌های کوچک انتقال در حوزه زمانی است .  

 

مترجم: احسان محمدحسینی

 

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]