کمک بلاعوض به طرح‌های دانش آموزی

کد خبر : 17755 یکشنبه 12 مهر 1394 - 11:20:47

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از کمک بلاعوض برای حمایت از طرح‌های دانش آموزی و دانشجویی توسط این پارک خبر داد.

علی فتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اولویت‌های پارک علم و فناوری در هرمزگان، افزود: حمل و نقل، صنایع دریایی، صنایع انرژی بر و کشاورزی مبتنی بر آب شور چهار اولویت اصلی هستند که مبتنی بر مزیت‌های استان مشخص شده است.وی گفت: کمبود منابع و نقدینگی یکی از مشکلات پارک علم و فناوری های استانهاست به طوری که ۸۴ میلیارد تومان اعتبار کلی ۳۱ پارک علوم و فناوری استانها است که زیر یک درصد بودجه کلی وزارت علوم است و اعتبار استان هرمزگان یک میلیارد تومان است.

رییس پارک و علم و فناوری هرمزگان عنوان کرد: از تمامی طرح های دانش آموزی و دانشجویی به صورت بلاعوض حمایت خواهد شد. هر کس دارای ایده و توانایی است می تواند اعلام آمادگی کند.

وی از برگزاری سه استارتاپ ویکند تا قبل از پایان سال در استان خبرداد و در ادامه بیان کرد: همچنین ایده شو با موضوعات متمرکزتر از استارتاپ ویکند و تخصصصی‌تر در استان هرمزگان برگزار می‌شود. اولین برنامه ایده شو آبان ماه امسال برگزار خواهد شد. سعی می‌شود هر ماه با موضوعات مرتبط با مشکلات استان و ارائه راه حل برگزار شود.

فتی اعلام کرد: یکی از طرح هایی که به مرحله تولید و تجاری سازی رسید تولید کپسول گیاهی ناباروری در مردان است که مورد تایید صد درصد مراکز علمی و پژوهشی کشور قرار گرفت. این کسپول حاوی ژل رویا و گرده نخل خرما است.

رییس پارک و علم و فناوری هرمزگان با بیان اینکه ۱۲۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: یکی از سوالات اولیا و بسیاری از کارشناسان این است که این تعداد دانشجو چه نقشی در توسعه استان هرمزگان دارند.

وی اظهار کرد: متاسفانه ۴۵ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند و درصد بالای جدول آمار بیکاری استان را تشکیل می دهند.

فتی ضمن بیان اینکه سیاست های کلی علم و فناوری سال گذشته توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، عنوان کرد: عمر پارک علم و فناوری استان به سه سال می رسد، ۵۸ واحد فناور در استان فعال هستند و هشت شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده است. همچنین۱۴۰ نفر اشتغال زایی صورت گرفت.

وی افزود: میزان تسهیلات مصوبه پارک علم و فناوری ۶۵۰ میلیون تومان بود که ۲۵۰ میلیون تومان به شرکت ها پرداخت شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]