مرز بین عکس و نقاشی؛

تصاویری زیبا از گل‌ها در زیر آب

کد خبر : 116877 یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 - 15:00:04

اگر از گل‌ها در زیر آب عکس بگیریم، نتیجه‌ی کار چگونه خواهد بود؟ مطمئناً با دیدن عکس‌های باربارا کول شگفت‌زده خواهید شد؛ تصاویری که نمی‌توان تشخیص داد نقاشی آبرنگ هستند یا عکس.

باربارا کول عکاس معروفی است که به خاطر پرتره‌های زیبایی که از اشخاص زیر آب می‌گیرد معروف است؛ این عکس‌ها به‌حدی رؤیایی هستند که مخاطب با دیدن آن‌ها شک می‌کند که آیا به یک عکس نگاه می‌کند یا یک نقاشی.

باربارا در پروژه‌ی اخیر خود با عنوان «Appearances»، سوژه‌ی عکس‌هایش را از انسان‌ها به گل‌ها تغییر داده است. ایده‌ی این پروژه از جایی آغاز شد که باربارا به علت شیوع کرونا، اعمال قرنطینه و فاصله‌ی اجتماعی، از ارتباط با سوژه‌های انسانی خود محروم شد. به گفته‌ی کول، او در زمان جدایی‌ها به‌دنبال یک نقطه‌ی ارتباطی بوده و معتقد است که قرنطینه به او کمک کرد تا بتواند زیبایی گل‌ها را در آغوش بکشد. گل‌ها ذاتاً زیبا هستند؛ اما به او آموختند که زیبایی را در همه چیز جست‌و‌جو کند. او می‌گوید:

  •     در این پروژه قصد داشتم شخصیت هر گل را همراه‌با شوخ‌طبعی آن به نمایش بگذارم؛ زیبایی مخفی هر گل که به‌سادگی قابل درک نیست. با این کار می‌خواستم از دید تازه‌ای به گل‌ها نگاه شود.

باربارا با انتخاب این سوژه‌ی متداول، قصد داشت آن‌ها را از زاویه‌ی دید جدیدی عکاسی کند. پس از ماه‌ها آزمون‌و‌خطا، آزمایش تکنیک‌های مختلف و تلاش برای درک چگونگی به تصویر کشیدن سوژه‌ی جدید، او بالاخره توانست به تصاویری با همان کیفیت عکس‌های پرتره‌ی خود، دست پیدا کند. لطافت، جنبش و موج این تصاویر به‌حدی مطلوب است که به نظر می‌رسد به یک نقاشی آبرنگ نگاه می‌کنید.

منبع:زومیت

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]