رژه مومیایی های فراعنه مصر در خیابان های قاهره

کد خبر : 115684 یکشنبه 15 فروردین 1400 - 11:15:42

دولت مصر امیدوار است با افتتاح موزه ملی جدید مصر، درآمد گردشگری کشور را برای جهان پس از پاندمی کرونا احیا کند.

مومیایی 22 فراعنه مصر باستان به دلیل جایجایی به موزه جدید در جنوب قاهره، با تابوت های طلایی  از خیابان های شهر قاهره عبور داده شدند و هزاران مصری با تجمع شاهد عبور این مومیایی ها از خیابان شدند.

این مومیایی ها شامل 18 پادشاه و 4 ملکه بودند که دیروز به همراه تابوت های طلایی و وسایل شان به موزه جدید منتقل شدند.

مهم ترین مومیایی که از خیابان های قاهره عبور داده شد، مومیایی متعلق به رامسس بزرگ (رامسس دوم) از بزرگ ترین فرمانروایان مصر باستان است که 67 سال بر مصر حکومت کرده است.

همچنین مومیایی "آمنهوتپ دوم"، "ستی اول" و "توت عنخ آمون" به علاوه 4 ملکه "آهوموز-نفرتاری"، "تیه "، "مریتامون" و "حتشپسوت" نیز در میان این 22 مومیایی بودند. بر روی خودروی حامل تابوت های فراعنه و ملکه ها نام آنها نیز درج شده بود.

رویداد "رژه طلایی فراعنه" در خیابان های قاهره و تاسیس "موزه ملی تمدن مصر" در جنوب قاهره، یکی از اقدامات دولت مصر برای افزایش درآمد گردشگری خود است. این مومیایی ها پیشتر در موزه مصر در نزدیکی میدان تحریر قاهره نگهداری می شدند.

"عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر دیروز در توییتی با اشاره به رژه طلایی فاعنه در تابوت های طلایی در خیابان های قاهره، نوشت:" این صحنه باشکوه شاهدی جدید بر عظمت مردم [مصر] است، مردمی که حافظ این تمدن بی نظیرند که ریشه در عمق تاریخ دارد."

او تمدن مصر را تمدنی توصیف کرد که همه جهان بشریت به وجود آن افتخار می کند و از مصری ها و کل مردم جهان دعوت کرد تا این رویداد بی نظیر را دنبال کنند.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]