رییس جهاد دانشگاهی:

اقتصاد دانش بنیان الگوی اقتصادی کشور باشد

کد خبر : 114350 یکشنبه 10 اسفند 1399 - 10:16:02

رییس جهاد دانشگاهی گفت: لازم است الگوسازی‌ها در شرکت‌های علمی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد تا در نهایت اقتصاد کشور متکی بر اقتصاد دانش بنیان شود.

حمیدرضا طیبی روز یکشنبه در نشست خبری پژوهشگاه رویان اظهار داشت: در پروژه هایی که صندوق توسعه ملی و معاونت علمی آنها را تامین مالی می کنند، سرعت انجام کارها به دلیل تامین بودجه بالا رفته است.

رییس جهاد دانشگاهی یادآور شد: به واسطه تامین اعتبار این فرصت فراهم شده که در مذاکرات با شرکت های دانش بنیان برای تضمین بودجه اطمینان داد و درخواست تضمین بازار را نیز از آنها داشت که در نهایت نتایج مناسبی هم حاصل شده است.

وی اظهار گفت: جهاد دانشگاهی نیز در این زمینه به مرزی از سرآمدی رسیده که قادر به انجام کارهای علمی و فن‌آورانه در سطوح بالا است.

تجاری‌سازی در شرکت‌های خصوصی صورت می‌گیرد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: تجاری سازی بیشتر در شرکت‌های خصوصی صورت می‌گیرد؛ بنابراین شرکت ها برای تجاری سازی باید طرف قرارداد شوند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: باید میان شرکتی که از جیب خود یا بودجه دولتی هزینه می کند، تفاوت قائل شد.

ستاری همچنین گفت: شرکت های دانش بنیان برای خرید اول، تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارند که این اتفاق مهمی است.

وی همچنین به فعالیت های پژوهشگاه رویان اشاره کرد و افزود: بالندگی و رشد پژوهشگاه رویان برای کشور مهم است و حتما برای انجام پروژه های جدید با این مرکز تفاهم می شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]