کد خبر : 106973 پنج شنبه 27 شهریور 1399 - 10:29:43
-برخی-رشته-های-کارشناسی-ارشد-بدون-کنکور-شد

ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب کرد؛

برخی رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، در برخی رشته های کارشناسی ارشد پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور انجام خواهد شد.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با فارس از مصوبه جدید ستاد ملی مدیریت کرونا درباره پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسر کشور خبر داد.

وی گفت: با مصوبه این ستاد، در برخی رشته های کارشناسی ارشد پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این رشته ها شامل رشته محل هایی است که داوطلبان آنها بسیار کمتر از ظرفیت اعلامی است و به تعبیری ظرفیت رشته خالی مانده است و متقاضیان می توانند بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در آنها پذیرفته شوند.

زرین آمیزی تصریح کرد: این مصوبه جدید است و به تازگی به اطلاع سازمان سنجش آموزش کشور رسیده است و قرار است برای کنکور امسال اجرایی شود.

وی در پاسخ به جزئیات این پذیرش از جمله رشته ها، ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده، گفت: پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد امسال وضعیت مشخص می شود و سازمان سنجش آموزش کشور در این باره اطلاعیه می دهد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]