کد خبر : 103375 شنبه 31 خرداد 1399 - 12:29:56
نام-سیستم‌عامل-iOS-تغییر-می‌-کند

نام سیستم‌عامل iOS تغییر می‌ کند

به باور بسیاری WWDC 2020 یکی از مهمترین کنفرانس‌های توسعه دهندگان اپل در سال‌های اخیر خواهد بود و ممکن است طی آن شاهد تغییر نام سیستم عامل iOS باشیم.

«Jon Prosser»، از معروف‌ترین افشاگران دنیای فناوری و به ویژه کمپانی اپل در صفحه توییترش متنی را منتشر کرده که ظاهرا از تصمیم اپل برای تغییر نام iOS به iPhone OS حکایت دارد. هرچند صرفا به یک توییت نمی‌توان اطمینان کرد اما Prosser در افشای پیش از موعد خبرهای اپل سابقه دستی بر آتش دارد. از آنجا که WWDC برای اپل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در آن احتمالا iOS 14 معرفی می‌شود، بعید نیست طی این رویداد شاهد اعلام رسمی تغییر نام سیستم عامل موبایل کوپرتینویی‌ها باشیم.

دلیل این تصمیم احتمالا به تلاش اپل برای ایجاد تمایز بین سیستم عامل‌های آیپد و آیفون برمی‌گردد. iPadOS که سال گذشته راهش را از iOS جدا کرده بود، طی این مدت به قابلیت‌های ویژه‌ای برای تبلت مجهز شده و حالا اپل به دنبال شناسایی آن به عنوان یک OS مستقل است.

از سوی دیگر iOS هم تا پیش از معرفی نسخه چهار به عنوان iPhone OS شناخته می‌شد اما اپل به یکباره تصمیم به تغییر آن گرفت. با توجه به شیوه نام گذاری دیگر سیستم عامل‌های اپل (macOS, iPadOS, watchOS و tvOS) بازگشت به نام اصلی iPhone OS منطقی به نظر رسیده و باعث یکدست شدن نحوه نام گذاری آنها می‌شود. با تمام این تفاسیر تغییر نام یک سیستم عامل محبوب پس از یک دهه کار ساده‌ای نیست و باعث سردرگم شدن برخی کاربران خواهد شد.

انتظار می‌رود که تمام آیفون‌هایی که سال گذشته آپدیت iOS 13 را دریافت کردند، از iOS 14 هم پشتیبانی کنند. آپدیت iOS 14 احتمالا شامل ویجت‌هایی مشابه به آیپد و شاید پشتیبانی از ترکپد باشد.

منبع:دیجیاتو

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]