کد خبر : 102662 دوشنبه 12 خرداد 1399 - 12:28:26
جهاد-دانشگاهی-ثمره-نظریه-خودباوری-امام-خمینی-است

علیزاده:

جهاد دانشگاهی ثمره نظریه خودباوری امام خمینی است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: سخنان امام در صحیفه امام و سایر آثار ایشان حاکی از این مطلب است که امام برای مشکلات امروز جامعه و جوانان هم راهکار دارند.

عیسی علیزاده در نشست تخصصی جامعه، مردم و آسیب های اجتماعی از منظر امام خمینی، گفت: جهاد دانشگاهی ثمره نظریه خودباوری امام خمینی است.

وی با بیان اینکه امام برای بن بست شکنی و خروج از مشکلات جوانان و جامعه راهکار دارند، گفت: سخنان امام در صحیفه امام و سایر آثار ایشان حاکی از این مطلب است که امام برای مشکلات امروز جامعه و جوانان هم راهکار دارند که باید با استخراج این راهکارها مشکلات جامعه را حل کرد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزاری نشست امروز را به فال نیک گرفت و در عین حال خواستار تداوم یافتن جلسات مشابه با حضور رو در روی دانشجویان در دانشگاه ها یا در عرصه فضای مجازی برای طرح شبهات و پاسخ به آنها شد.

عیسی زاده خاطرنشان کرد: از هنرهای تجسمی سینما و تئاتر نتوانستیم استفاده‌ خوبی برای پاسخ به پرسش های جوانان داشته باشیم. فقه پویا برای حجاب، حقوق زنان و کودکان و موسیقی که امروز مبتلای جامعه است پاسخ های خوبی دارد باید راهکارهای آن را از دل این فقه استخراج کنیم و به اجرا درآوریم. باید به مطالبات جامعه پاسخ داد، جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت خوبی که در ایسنا، دیکشنری، مرکز افکارسنجی، سازمان دانشجویان و دیگر واحدهای خود دارد می تواند به موضوعات بپردازد.

وی در عین حال متذکر شد: به صرف ندادن اجازه برای طرح شبهات نمی‌توان گفت شبهات وجود ندارند و برای آنها راه حلی وجود ندارد، بلکه بالعکس باید اجازه طرح آنها را داد تا متخصصان و کارشناسان پاسخ‌های مناسب را ارائه دهند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]