کد خبر : 100363 سه شنبه 12 فروردین 1399 - 11:11:12
۱۳-به-در،-در-خانه-می‌مانیم

برای مقابله با شیوع ویروس:

۱۳ به در، در خانه می‌مانیم

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور، ترویج شعار «در خانه بمانید» و عمل به آن وظیفه تک‌تک شهروندان است.

محمدمهدی تندگویان روز  سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر پیشگیری از شیوع کرونا و افزایش شمار بیماران موثرترین روش به منظور مقابله با این ویروس محسوب می‌شود.

 

وی تصریح کرد: برای دستیابی به این هدف نیز خانه‌نشینی و اعمال قرنطینه خانگی بی‌شک موثرترین اقدام و یک فرصت ارزشمند جهت احیاسازی روابط خانوادگی است.


تندگویان ادامه داد: بنابراین شعار در خانه بمانید باید فرهنگ‌سازی شود و این امر با همت تک‌تک اعضاء جامعه از جمله ورزشکاران و هنرمندان انجام می‌پذیرد.
وی افزود: این شعار در آیین و سنن متعدد نظیر ۱۳ به در نیز باید مکررا تداعی شود؛ به عنوان مثال ۱۳ به در "در خانه می‌مانیم" باید شعار هر یک از شهروندان باشد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر برگزاری نمازهای جمعه لغو و زیارتگاه‌ها و اماکن مقدس نیز تعطیل شده است؛ بنابراین باید برگزاری برخی از آیین و سنن نظیر ۱۳ به در به تعویق افتد.
تندگویان ادامه داد: تغذیه فضای مجازی نیز به منظور بهره‌برداری مناسب همچون تهیه اقلام ضروری باید در این دوران مورد توجه واقع شود.
وی یادآور شد: در زمان حاضر تعدادی از سایت‌های اینترنتی خرید و فروش با دشواری روبه‌رو است و این مساله هم باید با ساماندهی وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) برطرف و یک بستر مساعد برای تهیه کالاهای اساسی خانوارها فراهم شود.

فاصله گذاری اجتماعی طرحی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور اجرایی شد. تاکنون ۴۱۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]