تصویر • کشف آشپزخانه ای از قرون وسطی در اروپا

  کشف آشپزخانه ای از قرون وسطی در اروپا

  تیمی از باستان شناسان در جمهوری چک، آشپزخانه ای را کشف کردند که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی بازمی گردد. بسیاری از اشیا این آشپزخانه از جمله گلدان هایی با در سالم و ظروف آشپزخانه در وضعیت اولیه خود یافت شده اند.

  ادامه مطلب »
 • رونمایی از فولکس واگن مفهومی جدید

  رونمایی از فولکس واگن مفهومی جدید

  فولکس واگن به تازگی یک خودروی مفهومی آفرود پرطرفدار به نام ID Xtreme را معرفی کرده است این خودرو برای رانندگان ماجراجو بسیار جذاب بوده و دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است.

  ادامه مطلب »
 • رونمایی از فورد موستانگ جدید

  رونمایی از فورد موستانگ جدید

  طی هفته آینده و در مراسمی ویژه قرار است هفتمین نسل از فورد موستانگ رونمایی شود. اطلاعات منتشر شده در رابطه با این خودروی جدید نشان می دهد شرکت فورد قرار است رادیکال ترین اختراع خود را در تاریخ 58 ساله اش، مجددا تجربه کند.

  ادامه مطلب »
 • کاشت برنج هیبریدی غول پیکر

  کاشت برنج هیبریدی غول پیکر

  برنج یکی از محصولات کشاورزی بسیار مهمی است که نقشی اساسی در سبد غذایی بسیاری از مردم جهان به ویژه در کشورهای آسیایی ایفا می کند. کشاورزان چینی موفق به تولید نوعی گیاه هیبریدی برنج شده اند که بیش از ۲ متر رشد کرده و محصول بیشتری می دهد.

  ادامه مطلب »
 • تلفیق هنر و معماری در بستر طبیعت

  تلفیق هنر و معماری در بستر طبیعت

  سکوی پرش اسکی برجیزل را می ‌توان یکی از خاص ‌ترین سکوهای مشابه در قاره اروپا دانست که توسط معمار مشهور عراقی یعنی زها حدید طراحی و ساخته‌شده است. در این مجموعه تمامی استانداردهای مورد نیاز ورزشکاران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته ‌شده است.

  ادامه مطلب »
 • رندرهای اپل واچ پرو منتشر شدند

  رندرهای اپل واچ پرو منتشر شدند

  در حالی که چند ساعت بیشتر تا مراسم اپل باقی نمانده، رندرهایی از اپل واچ پرو منتشر شده که طراحی این محصول را نشان می‌دهد.

  ادامه مطلب »
 • نگاهی به نمایشگاه بین المللی گردشگری و فرهنگ در چین

  نگاهی به نمایشگاه بین المللی گردشگری و فرهنگ در چین

  شهر پکن پایتخت چین از روز یکشنبه میزبان نمایشگاهی بین المللی با موضوع گردشگری و فرهنگ است که در آن از جدیدترین فناوری های حوزه فرهنگ و توریسم رو نمایی شده است.

  ادامه مطلب »
 • نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش

  نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش

  نخستین نمایشگاه فرهنگ ایران زمین با محوریت فعالیت های فرهنگی، هنری، اقوام، پوشاک و گردشگری جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه (۱۴ شهریور ۱۴۰۱) در جزیره کیش گشایش یافت.

  ادامه مطلب »
 • شناسایی جسد یک زن خون آشام از قرن هفدهم

  شناسایی جسد یک زن خون آشام از قرن هفدهم

  احتمالا تاکنون در فیلم ها و داستان های ترسناک با موجوداتی که با عنوان خون آشام شناخته می شوند، مواجه شده اید. به تازگی باستان شناسان موفق به شناسایی جسد یک زن شده اند که در قرن هفدهم به روش خون آشام ها دفن شده بود.

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از پرتاب ماهواره جدید چینی به فضا

  گزارش تصویری از پرتاب ماهواره جدید چینی به فضا

  آژانس فضایی چین روز شنبه یک ماهواره جدید سنجش از راه دور را از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی چین به فضا فرستاد. این عملیات با موفقیت کامل همراه بوده و ماهواره فوق در مدار تعیین شده قرار گرفت.

  ادامه مطلب »