کد خبر : 99256 سه شنبه 06 اسفند 1398 - 12:45:15
کتاب-استاد-ایرانی-در-حوزه-پلاسمونیک-چاپ-شد

توسط انتشارات اشپرینگر؛

کتاب استاد ایرانی در حوزه پلاسمونیک چاپ شد

کتاب Canonical Problems in the Theory of Plasmonics: From 3D to 2D Systems تالیف دکتر افشین مرادی، عضو هیئت علمی گروه فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حوزه علم پلاسمونیک، در انتشارات معتبر بین‌المللی اشپرینگر در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد.

اشپرینگر یکی از بزرگ‌ترین ناشران بین‌المللی است که بیش از ۱۷۰ سال در زمینه انتشار کتاب‌های دانشگاهی و مجلات علمی پژوهشی سابقه دارد.
هدف این کتاب که حاصل سال‌ها تجربه علمی و تحقیقاتی نویسنده در حوزه پلاسمونیک است، ارائه یک توصیف نظری بر خصوصیات اساسی و مسائل استاندارد تئوری پلاسمونیک در مواد و نانو ساختارهای نوظهور کربنی دو بعدی نظیر گرافن و نانولوله‌های کربنی و همچنین مواد کلاسیکی سه بعدی در مقیاس نانو، نظیر نانو ذرات و نانو سیم‌های فلزی است که نظر طیف وسیعی از محققان را به موضوعات ارائه شده جلب خواهد کرد.
همچنین تئوری پلاسمونیک یک شاخه از علم نانو اپتیک است که به بررسی برهم کنش امواج الکترومغناطیسی با الکترون‌های رسانش سطوح فلزی و نانو ساختارهای فلزی می‌پردازد. افزایش سرعت انتقال داده‌ها در مواد نانو در این تئوری، موجب هم‌گرایی علوم الکترونیک و فوتونیک در مقیاس نانو شده است.
در همین راستا این کتاب در ۱۰ فصل و ۳۳۷ صفحه تنظیم شده است و نگارش روان، ساختار و محتوای آن برای استفاده طیف وسیعی از دانشجویان، محققان و علاقه‌مندان به علم پلاسمونیک در زمینه‌های گسترده‌ای از رشته‌ها شامل فیزیک اتمی مولکولی، ‏فناوری‌نانو، مهندسی برق، مهندسی فوتونیک، شیمی فیزیک و فیزیک پزشکی مناسب است.
در این کتاب، نویسنده با استفاده از تئوری‌های درود، هیدرودینامیک استاندارد و هیدرودینامیک کوانتومی در ترکیب با تئوری امواج الکترومغناطیسی مبتنی بر معادلات ماکسول و همچنین تقریب الکتروستاتیک، مجموعه کاملی از مسائل مقدار مرزی اساسی مربوط به علم پلاسمونیک را در نانو ساختارهای دو بعدی و سه بعدی با آرایش‌های مختلف بررسی می‌کند که بخش وسیعی از نتایج کتاب (شامل انرژی امواج پلاسمونیکی، کوانتش امواج پلاسمونیکی، کامپوزیت‌های دو بعدی پلاسمونیکی و …) برای اولین بار گزارش شده است.
این کتاب ‏هم‌اکنون در سایت اشپرینگر معرفی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ‏مشاهده آن به نشانی https://www.springer.com/gp/book/9783030438357 مراجعه کنند.

منبع:ایسنا

نظرات شما
  • پاشایی چهارشنبه 07 اسفند 1398 - 10:12:38
    مرحبا .ایرانی

[کد امنیتی جدید]