کد خبر : 99061 چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 18:12:39
سیستم-نیوماتیکی-انتقال-مواد-بومی-سازی-شد

برای نخستین بار در کشور صورت گرفت؛

سیستم نیوماتیکی انتقال مواد بومی سازی شد

سیناپرس: سیستم نیوماتیکی انتقال مواد برای نخستین بار در کشور، توسط فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان بومی‌سازی و بهینه‌سازی شد.

 مهندس محمدرضا غفاری مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان یدک جویان کوشا مستقر در پارک علم و فناوری کرمان گفت: سیستم انتقال مواد نیوماتیکی قبلاً توسط شرکت‌های اروپایی، چینی و امریکایی ساخته و به کشور وارد می‌شد، اما با توجه به تحریم‌ها و بالارفتن قیمت دلار امکان خرید و تامین قطعات یدکی و پشتیبانی برای شرکت‌های داخلی محدود شد.

وی تصریح کرد: تیم تحقیق و توسعه شرکت متشکل از نخبگان بومی با تخصص‌های برق، مکانیک و طراحی هم‌زمان با نیازسنجی بازار صنایع هدف، کار بر روی طراحی، بومی‌سازی و بهینه‌سازی را آغاز کرد و نهایتاً پس از یک‌سال تلاش و آزمون و خطا توانستیم برای اولین بار و با موفقیت یکی از این سیستم‌ها را ساخته و در صنعت مس اجرا و عملی کنیم.

 غفاری با بیان شاخصه‌های مهم این سیستم گفت: این محصول قادر است مواد پودری با محتوای رطوبتی را به فواصل دور انتقال دهد و قیمت تمام شده آن نصف قیمت نمونه خارجی و کلیه قطعات در این شرکت تولید می‌شود.

وی بیان داشت: این سیستم در صنایع معدنی به ویژه فولاد کاربرد دارد اما تیم تحقیق و توسعه شرکت یدک جویان کوشا علاوه بر بومی‌سازی موفق به بهینه‌سازی و ارتقاء سیستم شد که شاخصه دوزینگ و یا کنترل تناژ از مهمترین شاخص های بهینه سازی این محصول می باشد

غفاری اظهار داشت: نهایتاً این سیستم در صنایع معدنی که انتقال مواد آنها با مشکل مواجه است قابلیت جایگزینی و رفع مشکلات را دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]