کد خبر : 99056 چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 09:22:16
-دستبندی-برای-ردیابی-مبتلایان-به-آلزایمر-ساخته-شد

موفقیت تیم ایران در مسابقات اختراعات تایلند؛

دستبندی برای ردیابی مبتلایان به آلزایمر ساخته شد

تیم اختراعات ایران در مسابقات جهانی اختراعات و تکنولوژی‌های نوین کشور تایلند موفق به کسب مدال‌های رنگی شدند.

تیم اختراعات ایران متشکل از دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی همزمان با بزرگترین نمایشگاه و مسابقات جهانی نرم‌افزاری و بازی‌ها و اپلیکیشن‌های جهانی در تایلند، اختراعات و دستاوردهای پژوهشی خود را با دیگر کشورها در مسابقات جهانی اختراعات تایلند به رقابت گذاشتند.

در این مسابقات کشورهایی از جمله امریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه، کرواسی، تایوان، هند، مالزی، عربستان، ترکیه، کره‌جنوبی، ژاپن و دیگر کشورها با ۲ هزار مخترع با هم رقابت کردند.

این مسابقات توسط سازمان مالکیت فکری جهانی و زیر نظر سازمان مالکیت فکری تایلند و با حمایت مستقیم دولت تایلند و وزارت علوم و اقتصاد کشورهای منطقه توسط سازمان ملی تحقیقات تایلند (NRCT) و فدراسیون مخترعین جهانی (IFIA)  با همکاری سازمان‌های دیگر کشورها درحوزه اختراعات و پژوهش جهانی از جمله سازمان مالکیت فکری کره جنوبی و سازمان (KIPA) و(SIIF)  کره جنوبی در  فوریه ۲۰۲۰ در بانکوک پایتخت این کشور برگزار شد.

در تیم دانش‌آموزی ایران با اختراعات مهندسی پزشکی و پزشکی در حوزه اختراعات پزشکی، مدال نقره به "شهریار شریعتی"، "عادل احمدی فریمان" و مدال طلا به "فاطمه ابراهیمی‌مفرد" در این حوزه اعطا شد.

در تیم اختراعات و پژوهشی دانشجویی ایران نیز در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و الکترونیک با حضور "امیرعباس محمدی کوشکی"، "مجید نوری"، "فاعزه کارگری"، "زهرا قضاوی"، "غزل سهرابی" "نگار عطایی" و "آریانا نوری" موفق به دریافت مدال طلا شدند.

"زهرا نادری"، "میثم پوریوسفیان" و "علی نوری" مدال نقره این گروه را کسب کردند و در جایگاه دوم قرار گرفتند.

امیرعباس محمدی کوشکی نیز توانست بهترین جایزه ویژه و معتبرترین جایزه این مسابقات جهانی را  در میان ۶۰ کشور از سازمان مالکیت فکری کشور کره‌جنوبی کسب کند و جزو سه اختراع برتر این مسابقات جهانی قرار بگیرد.

امیرعباس محمدی کوشکی ، سرپرست تیم اختراعات ایران در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: تیم اختراعات دانش‌آموزی و دانشجویی ایران با شرکت ۱۰ اختراع و دریافت مدال طلا و نقره و کسب ۲ جایزه ویژه و کسب دیپلم افتخار از مسابقات جهانی دانشگاهی دانشگاه ملی کشور تایلند و کسب عنوان طرح برتر جهانی از KIPA کره‌جنوبی، توانست پرچم ایران را در این رقابت به احتزاز درآورند.

وی به اختراعات ارائه شده به این دوره از مسابقات تایلند اشاره کرد و یادآور شد: از اختراعات برگزیده تیم ایران در این دوره از رقابت‌ها می‌توان به "دستکش هوشمند راهنمایی و رانندگی با قابلیت نمایش و کنترل ترافیک اشاره کرد. این دستکش مجهز به LCD است و قادر به صدور جریمه است.

محمدی ادامه داد: "دستکش هوشمند راهنمایی و رانندگی" سه سیستمی است، به گونه‌ای که راکت ایست و حرکت با LED های سبز، زرد و قرمز برای کنترل ماشین‌ها و عابرین پیاده طراحی شده است. در پشت این دستکش LCD قرار دارد که دارای قابلیت نمایش تمامی نقاط ترافیکی یک شهر با رنگ‌های سبز و قرمز است. این امر کمک بسیاری به ماموران راهنمایی و رانندگی جهت کنترل ترافیک می‌کند؛ این سیستم قابلیت اتصال به مرکز کنترل ترافیک را نیز دارد و ماموران می‌توانند  پلاک و علت تخلف را به صورت فایل صدا (Voice) تهیه و به مرکز ارسال کنند. این سیستم در نرم‌افزار عددها را در محل پلاک و علت تخلف را به نوشتار تبدیل می‌کند و بر این اساس جریمه صادر می‌شود.

سرپرست تیم اختراعات ایران "سیستم بیمارستان هوشمند و تخت هوشمند بیماران" را از دیگر اختراعات ارائه شده در این رقابت نام برد و خاطر نشان کرد: این سیستم دارای اسکنر و کنترل علائم حیاتی بیماران و ارتباط بیمار از طریق تخت با داروخانه، پرستار و دکتر است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن "دستبند هوشمند" ارائه شده از سوی تیم ایرانی برای افراد مبتلا به آلزایمر ارائه شده است. این دستبند قابلیت کنترل و ردیابی و ذخیره اطلاعات بیمار را دارد.

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]