کد خبر : 98620 سه شنبه 15 بهمن 1398 - 10:20:54
مزاحمت-های-جنسی-برای-خبرنگاران-زن-از-سوی-

اندر مصائب کار خبرنگاران:

مزاحمت های جنسی برای خبرنگاران زن از سوی ...

در کنار مصائب و سختی های کار خبر و خبرنگاری از دستمزد کم تا بی احترامی های گوناگون برای همه افرادی که در این عرضه کار می کنند، مزاحمت های جنسی برای خبرنگاران زن دغدغه ای است که به مشکلات این قشر در سکوت اضافه شده است.

اما قسمت ناراحت کننده ماجرا این است که ۳۶ درصد  این آزار و اذیت های جنسی از سوی مسوولان دولتی و غیردولتی اتفاق افتاده است.

تحقیق اخیر ماهنامه مدیریت ارتباطات از ۵۹ خبرنگار زن شاغل در رسانه‌های ایران نشان می‌دهد که ۹۰ درصد آن‌ها حداقل یکبار در راه تهیه خبر با مزاحمت جنسی روبرو شده اند که ۳۶ درصد آن از سوی مسوولان دولتی و غیردولتی اتفاق افتاده است. واکنش ۶۶ درصد خبرنگاران زن به این مزاحمت‌ها بی اعتنایی بوده است.

همچنین ۵۷ درصد آن‌ها گفته اند که با راه‌های محافظت از خود در برابر مزاحمت‌های جنسی آشنا نیستند که نشاندهنده مغفول ماندن بحث آموزش در جامعه و رسانه هاست.

جامعه شناسان معتقدند ریشه اصلی بروز آزار برای زنان به طور عام و خبرنگاران زن به طور خاص در جامعه مردسالار ایرانی نهفته است و عاملی به نام قدرت باعث می‌شود این آزار‌ها تداوم داشته باشد.

جامعه شناسان راه حل را در دو مورد خلاصه می‌کنند: «آموزش به جامعه» و «حرف زدن زنان درباره مزاحمت رخ داده.»

نظرات شما
  • افشانی سه شنبه 15 بهمن 1398 - 14:11:18
    واقعا متاسفم .این قشر زحمت کش و بدون حامی چقدر باید سختی بکشن. پس کی حمایت میکنه از اینها. ارزش کاری انها دیده واقعا دیده میشه؟ واقعا متاسفم.بخصوص خانما در معرض این مسایل هستن.

[کد امنیتی جدید]