نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد؛

ورزش کردن منجر به رشد سلول‌های مغزی می شود

کد خبر : 97643 شنبه 14 دی 1398 - 10:45:06

نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد ورزش کردن منجر به رشد سلول‌های مغزی می شود و افرادی که بهتر و بیشتر از سایرین ورزش می کنند، بزرگترین و کارآمدترین مغزها را دارند.

افرادی که دوست دارند سلول‌های خاکستری مغز را به خصوص در زمان افزایش سن خود سالم نگهدارند، حتما باید تمرینات ورزشی را جدی بگیرند و به طور مرتب و مداوم ورزش کنند.

تحقیق جدیدی در این زمینه در کلینیک مایو در مینه سوتا انجام شده که نشان می‌دهد افرادی که تمرینات ورزشی منظم را در دستور کار خود قرار دهند به خصوص از بیماری‌های قلبی و عروقی در امان هستند و بزرگترین مغزها را دارند که باعث می‌شود کمتر به بیماری دچار شوند.

بر اساس این بررسی حجم سلول‌های خاکستری مغز افراد ورزشکار تا 5.3 سانتیمتر مکعب رشد می‌کند و ابعاد آن در مجموع به 667 سانتیمتر مکعب می‌رسد. این در حالی است که حجم سلول‌های خاکستری  مغز افرادی که ورزش نمی‌کنند از 652 سانتیمتر مربع فراتر نمی‌رود و در مورد افرادی که چندان با ورزش میانه‌ای ندارند این رقم به 636 سانتیمتر مکعب می‌رسد.

ورزش کردن همچنین توانایی‌های شناختی افراد را ارتقاء می‌بخشد و باعث می‌شود آنها در درازمدت با مشکلات و بیماری‌هایی مانند فراموشی مواجه نشوند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]