در لایحه بودجه ۹۹ هزینه می شود:

مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی

کد خبر : 96864 سه شنبه 19 آذر 1398 - 09:29:51

در لایحه بودجه ۹۹ به شرکت های تابعه وزارت ارتباطات اجازه داده شده است تا مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را برای ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی هزینه کنند.

 در لایحه بودجه سال ۹۹ که از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است در بند ب تبصره ۱۸ ماده واحده بودجه به شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده شده است تا با تایید وزیر ارتباطات تا مبلغ ۱۴۰۰ میلیار ریال از محل منابع داخلی خود را برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش ها، حمایت از طرح های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در بخش ICT توسط بخش خصوصی و تعاونی به صورت وجود اداره شده اختصاص دهند.

این تخصیص بودجه بر اساس آئین نامه ای که به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود باید انجام شود و به تصویب هیئت وزیران برسد.

در بند ج تبصره ۱۸ ماده واحده  لایحه بودجه ۹۹  نیز به وزارت ارتباطات اجازه داده شده است که از طریق سازمان توسعه ای و شرکت های تابعه خود نسبت به مشارکت خصوصی و عمومی داخلی و خارجی برای انجام پروژه های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی از جمله هوشمند سازی مدارس اقدام کند.

موضوع هوشمند سازی مدارس در ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه به وزارت ارتباطات تکلیف شده است. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و منابع داخلی شرکت های تابعه این وزارتخانه با تایید سازمان برنامه و بودجه تامین می‌شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]