در سومین همایش تهران هوشمند:

تعداد کاربران تهران من به ۲.۵ میلیون رسید

کد خبر : 96843 دوشنبه 18 آذر 1398 - 11:52:03

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: ارایه خدمات دیجیتال،شفاف سازی و خدمات یکپارچه مهمترین محورها در برنامه‌ تهران هوشمند است.

دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران صبح امروز در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند که با حضور مسوولان شهری و معاون علمی ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار شد، گفت: امروز خلاصه ای از آنچه خانواده‌ بزرگ شهرداری در حوزه‌ هوشمند سازی انجام داده را ارایه خواهیم کرد.

وی گفت: نخستین کاری که درطی این یک سال در دستور کار ما بود داشتن برنامه‌ منسجم در پنج سرفصل بود که کلان پروژه هایی ذیل هر کدام از اینها اجرا شد که مهمترین سرفصل‌ها ارایه‌ خدمات دیجیتال به شهروندان بود و در ادامه دومین سرفصل مهم ما بحث شفافیت بود. حوزه‌ دیگر بحث نوآوری و توجه به کسب و کارهای نواور و راه اندازی مراکز نوآوری بود و اما در محور بعدی بحث حمل و نقل هوشمند و پاک را دنبال کردیم و به دنبال مدیریت ترافیک با استفاده از داده های هوشمند بودیم.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، تحول دیجیتالی شهروندی به معنای استفاده از سامانه های هوشمند را زیرساخت همه‌ سرفصل ها عنوان کرد و گفت: تلاش شد تا اقدامات به گونه ای باشد که  دسترسی های شهروندان به خدمات راحت تر باشد.

فرجود خاطرنشان کرد: انتخابات الکترونیک در تهران در حوزه‌ شورایاری ها نخستین بار در تهران برگزار شد که اثر فناوری های نوین را بر زندگی شهری دیدیم و در ادامه سامانه‌ی هوشمند ناوگان خودرویی را راه اندازی کردیم.

وی ادامه داد: سامانه‌ نامگذاری هوشمند اماکن و معابر را راه اندازی کردیم و سامانه‌ ۱۳۷ توسعه یافت و اکنون شهروندان می توانند در بستر سامانه‌ی تهران من اقدام به ارسال عکس و فیلم کنند.

فرجود ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما بحث توسعه‌ سامانه‌ تهران من بود؛ به گونه ای که تعداد کاربران این سامانه از ۵۰۰ هزار نفر به ۲.۵ میلیون نفر رسیده است.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات ما موضوع تجمیع سامانه‌ بلیت بوده است به گونه ای که امروز همه‌ بلیت های مورد نیاز شهروندان در یک سامانه و یک فرآیند قابل دسترس است.

مدیرعامل فاوای شهرداری تهران ادامه داد: امروز نقشه آنلاین تهران توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است و در حدود ۱۴۰ لایه جدید به آن اضافه شده است و مسیر حمل و نقل عمومی هم به آن اضافه شده است.

فرجود افزود: در سال ۹۸ وارد فاز اجرایی پروژه ها شدیم و بیشتر پروژه ها مشارکتی بوده و با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شد، اما در دو سال آینده به یکپارچه سازی و توسعه خدمات خواهیم پرداخت و سرویس های جدیدی ایجاد خواهیم کرد.

وی گفت: در سال آینده برنامه‌ریزی ما برای بهره گیری از تکنولوژی های جدید ااست و توسعه‌ هوشمند خدمات و ارایه بستر یکپارچه از برنامه های بلند مدت ماست.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در هفته‌ تهران هوشمند هم مجموعه رویدادهایی نظیر چهارمین رویداد تهران نوآور، نخستین گذر نوآور و نخستین چالش هوش مصنوعی برگزار شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]