دانشگاه های برتر؛

میلیونرهای انگلیس در کدام دانشگاه ها تربیت شده اند؟

کد خبر : 96559 دوشنبه 11 آذر 1398 - 08:34:44

برخی از دانشگاه‌های انگلیسی میلیونرهای بزرگی را تربیت کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها به افراد مشهور انگلیس و دنیا تبدیل شده‌اند.

رفتن به دانشگاه فرصت مناسبی برای یادگیری و تربیت یک ذهن روشنفکر است.علاوه بر آن، رفتن به دانشگاه به تغییر رویه زندگی هم کمک موثری می‌کند و می‌تواند فرد را در مسیر میلیونر شدن قرار دهد.

 انگلیس از جمله کشورهایی است که دانشگاه‌های برتر زیادی دارد و سالیانه نخبگان زیادی را تربیت می‌کند که به واسطه تحصیل در این دانشگاه‌های برتر به افراد موفق و میلیونر اروپا تبدیل می‌شوند.

حال شرکت "Tide" که در حوزه فناوری مالی فعالیت می‌کند، لیست دانشگاه‌های انگلیسی را منتشر کرد که بیشترین میلیونرها را در خود پرورش داده‌اند.

در حالی‌ که برخی از میلیونرهای انگلیسی برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند، ولی بسیاری از آن‌ها در انگلیس می‌مانند و در این کشور رشد پیدا می‌کنند و به افراد موفق تبدیل می‌شوند.

دانشگاه‌های زیر میلیونرهای بزرگی را تربیت کرده‌اند.

دانشگاه "آکسفورد"( Oxford)

جای تعجبی نیست که دانشگاه آکسفورد سرآمد این دانشگاه‌ها است و ۵۰ میلیونر و میلیاردر بزرگ را تربیت کرده است.

یکی از برجسته‌ترین این افراد، "مایکل اسپنسر"(Michael Spencer) مدیر و بنیانگذار " نکس گروپ"(NEX Group) است. وی که در دانشگاه در رشته فیزیک تحصیل کرده، دارایی ۱.۱۵ میلیارد پوندی دارد.

دانشگاه "کمبریج"(Cambridge)

۳۳ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه "کمبریج"در مجله تایم در لیست افراد ثروتمند قرار گرفته‌اند.

از میان آن‌ها می‌توان به "سیمون آرورا"(Simon Arora) اشاره کرد که ارزش دارایی وی هم‌اکنون به ۲.۳ میلیارد پوند می‌رسد و مدیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای B&M است.

"کالج سلطنتی لندن"

کالج سلطنتی لندن هم فارغ‌التحصیلان چشمگیری را در خود تربیت کرده است.

از میان ۱۳ میلیونر و میلیاردری که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند، "آلن هاوارد"(Alan Howard) است که ارزش دارایی وی ۱.۷۶ میلیارد پوند اعلام شده است.

" مدرسهٔ اقتصاد و علوم سیاسی لندن"

تمرکز این دانشکده بر اقتصاد و علوم سیاسی است و در لندن قرار دارد.تاکنون ۱۲ میلیونر انگلیسی از این دانشکده فارغ التحصیل شده‌اند که در میان آن‌ها نام "مایکل پلت"(Michael Platt) قرار دارد.کسی که اقتصاد خوانده و ارزش خالص دارایی‌های وی به ۶.۱ میلیارد پوند می‌رسد.

دانشگاه "ناتینگهام"(Nottingham)

"دیوید راس" بنیانگذار شرکت "Carphone Warehouse" یکی از شش فارغ‌التحصیل ثروتمند این دانشگاه است.

وی که مدرک حقوق دارد، اکنون یک میلیارد پوند دارایی دارد.

 دانشگاه "استرثکلاید"(Strathclyde)

بهتر است دانشگاه استرثکلاید را دست کم نگیرید. درست است که رتبه‌ این دانشگاه در رتبه‌بندی QS بالا نیست، ولی این دانشگاه هم چند میلیونر در خود تربیت کرده است.

یکی از برجسته‌ترین آن‌ها "جیمز مک‌کول" تاجر اسکاتلندی است که هم‌اکنون ارزش دارایی وی به یک میلیارد پوند می‌رسد.

"کالج دانشگاهی لندن"

این دانشگاه در قلب پایتخت انگلیس قرار دارد و دسترسی آسانی به مشاغل اطراف دانشگاه را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

کالج دانشگاهی لندن تاکنون پنج میلیونر و میلیاردر ترتبیت کرده که در لیست ثروتمندان مجله "تایم" قرار دارند. "رابرت روبین"( Robert Rubin) رئیس شرکت "پنت‌لند گروپ"( Pentland Group) یکی از این فارغ‌التحصیلان است. وی مدرک حقوق خود را از این دانشگاه گرفته و حال ۳ میلیارد پوند دارایی دارد.

دانشگاه "کاردیف"

در میان تحصیل‌کردگان دانشگاه "کاردیف"  چهار میلیونر و میلیاردر قرار دارد. یکی از این افراد "دیم مری"(Dame Mary)  است که شرکت "Specsavers" را تاسیس کرده است.

وی برای پرورش به عنوان یک اپتومتریست به دانشگاه کاردیف رفت و اکنون ارزش خالص دارایی اش به ۱.۴۵ میلیارد پوند می‌رسد.

دانشگاه "نیوکاسل"

دانشگاه نیوکاسل دارای چهار فارغ‌التحصیل میلیونر است که در لیست ثروتمندان مجله "تایم" قرار دارند.

"هیو گروونز"(Hugh Grosvenor) هفتمین دوک وست وینستر از فارغ‌التحصیلان نیوکاسل بوده است.در حالی‌ که وی یک نجیب‌زاده انگلیسی بود، پس از تحصیل در رشته مدیریت، به یک تاجر تبدیل شد.ارزش خالص دارایی وی ۱۰.۱ میلیارد پوند است.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]