درجهان ؛

آلودگی هوا عامل مرگ ۷ میلیون انسان

کد خبر : 96516 یکشنبه 10 آذر 1398 - 11:04:32

نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، شمار افرادی که در روزهای آلودگی هوا در بیمارستان بستری می‌شوند به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، در روزهای آلودگی هوا شمار افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس گزارشی از سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۴، آلودگی هوا در سال ۲۰۱۲ باعث مرگ ۷ میلیون انسان در سراسر جهان شده‌است.

آلودگی هوای داخل ساختمان و آلودگی هوای شهری در گزارشی از مؤسسه Pure Earth در سال ۲۰۰۸ به عنوان بدترین مشکلات آلودگی‌های سمی جهان شناخته شده‌است.

کارشناسان تأکید می‌کنند، روزهای آلوده خطرناک‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید؛ حتی قرار گرفتن کوتاه‌مدت در معرض ذرات ریز، ذرات جامد و مایع سلامت ریه‌ها را به خطر می‌اندازد و شما را راهی بیمارستان می‌کند.

محقق دانشگاه هاروارد می‌گوید:‌ به محض افزایش اندک آلودگی هوا شمار افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند افزایش پیدا می‌کند؛ آنچه می‌تواند منجر به این افزایش‌های اندک شود تغییر در الگوهای ترافیکی، افزایش استفاده از نیروگاه‌ها، باد که باعث آلودگی سایر مناطق یا آتش سوزی می‌شود، است.

برای تعیین تأثیر  آلودگی، دومینیچی، محقق این پژوهش و همکارانش بیش از 95 میلیون پرونده بیمارستانی در ایالات متحده را  طی یک دوره ۱۳ ساله پوشش دادند.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]