در دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

کنفرانس بین المللی پل برگزار می شود

کد خبر : 95112 شنبه 13 مهر 1398 - 11:18:22

پنجمین کنفرانس بین المللی پل ۲۶ تا ۲۷ آذرماه با حضور اساتید و متخصصان داخلی و خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

دکتر علیرضا رهایی رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل گفت: پنجمین کنفرانس بین المللی پل با حضور متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه ۲۶ و ۲۷ آذرماه برگزار می شود.

رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل تاکید کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس بررسی موضوعات پایش سلامت پل ها، ایده های خلاقانه از نظر استفاده از مصالح و تکنولوژی نوین در طراحی و ساخت پل ها است.

وی اضافه کرد: در برگزاری این کنفرانس دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، تهران، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تفرش و علم و صنعت مشارکت دارند. این درحالی است که برخی مراکز علمی در خارج از کشور از جمله دانشگاه استانبول و موسسه فدارسیون بین المللی بتن ( FIB) نیز در برگزاری این کنفرانس مشارکت کرده اند.

رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل اظهار کرد: در برگزاری این کنفرانس وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان، شرکت آزاد راه تهران شمال، شرکت مترو تهران، شهرداری تهران، معاونت فنی و عمرانی وزارت کشور، انجمن شرکت های راه سازی، انجمن شرکت های ساختمانی، جامعه مشاوران، انجمن مهندسان عمران ایران و انجمن مهندسی پل نیز مشارکت کرده اند.

رهایی گفت: در این کنفرانس دو روزه ۵ کارگاه آموزشی با محوریت طراحی و بهسازی پل ها، پایش سلامت پل، بهسازی لرزه ای پل ها، "آبشستگی، هیدرولیک و هیدرولوژی پل ها"  یز برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: در برگزاری این کنفرانس تعداد قابل توجهی مقاله از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه ارسال شده است. مهمترین هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی محققان و مهندسان با آخرین یافته های علمی در مهندسی پل است.

وی خاطرنشان کرد: پل ها جز گران ترین سازه ها بشمار می روند و باتوجه به اینکه پل ها زمینه توسعه ارتباطات و حمل و نقل را در کشورها فراهم می کنند بنابراین برگزاری این کنفرانس می تواند کمک شایانی به حل مشکلات مختلف در زمینه های عمرانی، راه و راه آهن کند.

رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل گفت: پیش بینی می کنیم طی دو روز برگزاری این کنفرانس ۸۰ مقاله ارائه شود. همچنین در حاشیه این کنفرانس بازدیدهایی از مسیر آزاد راه تهران شمال، مترو تهران و دیگر بناهای ساخته شده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.در کنار این کنفرانس نمایشگاهی از شرکت ها و موسساتی که مصالح مربوط به ساخت پل در داخل کشور تولید می کنند و شرکت هایی که کارهای بدیع و مهمی در پل سازی انجام دادند، برگزار خواهد شد.

وی افزود: براساس زمانبندی صورت گرفته شرکت کنندگان تا ۲۴ آبان ماه مهلت دارند اصل مقالات را ارائه کنند .

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]