کد خبر : 94817 چهارشنبه 03 مهر 1398 - 10:09:50
سرعت-نتایج-ام-آر-آی-قلب-به-کمک-هوش-مصنوعی

نتایج یک بررسی نشان داد؛

سرعت نتایج ام آر آی قلب به کمک هوش مصنوعی

اگر چه دستگاه های ام آر آی نتایج قابل قبولی را در مورد وضعیت بدن ارائه می کنند، اما اشتباه پزشکان در تفسیر این نتایج مشکل ساز است و هوش مصنوعی بر این چالش هم غلبه کرده است.

نتایج یک بررسی نشان می دهد استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن و تحلیل داده های دستگاه های ام آر آی قلب می تواند تا ۱۸۶ بار سرعت این فرایند را بیشتر کند و دقت آن را هم به میزان چشمگیری افزایش دهد.

یکی از چالش های تصمیم گیری در مورد بیماران قلبی بعد از انجام ام آر آی قلب، تفسیر نتایج به دست آمده از اسکن است که ممکن است به اشتباه انجام شده و به اتخاذ روش های درمانی غلط منجر شود. اما هوش مصنوعی می تواند این مشکل را هم حل کند و نیز دستیابی به نتیجه قطعی را ساده تر کند.

پژوهشی که در این زمینه در انگلیس انجام شده نشان می دهد، بررسی و نتیجه گیری قطعی در مورد ام آر آی قلب توسط یک پزشک به طور متوسط ۱۳ دقیقه طول می کشد، اما استفاده از هوش مصنوعی مدت زمان مورد نیاز برای این کار را تا ۴ ثانیه کاهش می دهد.

تصاویر ام آر آی قلب از کیفیت بالا برای نمایش ساختار و کارکردهای این عضو حیاتی بدن برخوردار هستند و به روز کردن روش تحلیل نتایج ام آر آی می تواند بهره وری نظام بهداشت و درمان را باز هم بیشتر کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]