کد خبر : 94795 سه شنبه 02 مهر 1398 - 11:43:04
روستای-دره-کل-به-شبکه-ملی-اطلاعات-متصل-شد

در راستای توسعه خدمات اینترنت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

روستای دره کل به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فضای مجازی برای اتصال روستای «دره کل» به شبکه ملی اطلاعات در اسفند سال گذشته، پس از چند ماه عملی شد.

محمدجواد آذری جهرمی اسفندماه سال گذشته وعده داده بود تا شهریور ۹۸، اهالی روستای «دره کل» از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند یافت که این وعده به گفته مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات؛ تحقق پیداکرده است.

وعده وزیر ارتباطات در پاسخ به درخواست اسماعیل آذری نژاد معروف به روحانی قصه‌خوان مطرح شد. آذری نژاد طلبه مشهوری است که در روستاها برای بچه‌ها کتاب قصه می‌خواند.

او اسفندماه سال گذشته در سفری که به روستای دره کل از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد داشت به نقل از یک پیرمرد ساکن این روستا نوشت: «عملکرد روحانیت را نقد کرد، از اینکه در روستا تلفن همراه آنتن نمی‌ده، گیرنده هاشون فقط سه شبکه می‌گیره شکایت کرد. گفتم مسئول نیستم و به‌ندرت مسئولی را دیده‌ام، گفت زبان که داری و من سکوت، چندی پیش معاون حقوقی رئیس‌جمهور به یاسوج آمد، عشایر به استقبالش آمدند و صدها گلوله به افتخارش شلیک شد.»

آذری جهرمی هم در پاسخ به این توئیت با انتشار تصویری از وضعیت ارتباطات این روستا نوشت: «ممنونم که صدای مردم این روستا را شنیدی و منتقل کردی. بی‌زحمت از قول این آذری به آن‌ها بفرمایید تا شهریور ۹۸ اینترنت پرسرعت خواهند داشت.»

این وعده اکنون به گفته مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات، محقق شده است.

ترابیان در حساب کاربری خود در توییتر با هشتک «دسترسی همگانی» و با خطاب قرار دادن آذری نژاد نوشت: «الوعده وفا، روستای دره کل امروز به شبکه ملی اطلاعات وصل شد. ممنونم که صدای مردم خوب دیارتان بودید.»

منبع:ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]