کد خبر : 94425 شنبه 23 شهریور 1398 - 11:10:47
سیستم-کنترل-هواپیمای-مسافربری-مختل-شد

با ریختن چند قطره قهوه:

سیستم کنترل هواپیمای مسافربری مختل شد

ریختن چند قطره قهوه روی سیستم کنترل یک هواپیمای مسافربری که از فراز اقیانوس اطلس می گذشت، باعث مختل شدن فرایند پرواز و انحراف اجباری هواپیما از مسیر خود شد.

این حادثه در ماه فوریه برای یک هواپیمای مسافربری شرکت آلمانی Condor اتفاق افتاد. این هواپیما از فرانکفورت آلمان به سمت شهر کنکون مکزیک در حال حرکت بود.

حادثه از آنجا شروع شد که داغ بودن فنجان قهوه باعث شد خلبان نتواند آن را به درستی کنترل کند و لذا چند قطره قهوه از داخل فنجان بر روی سیستم کنترل کابین خلبان ریخت. در نتیجه این رویداد سیستم کنترل صوتی کابین خلبان بسیار داغ شد و بوی دود از آن بلند شد.

سپس خدمه پرواز تصمیم گرفتند برای حفظ ایمنی خود مسیر پرواز را به سمت جمهوری ایرلند منحرف کنند. در ادامه پرواز هم برخی سیستم های ارتباطی هواپیما دچار مشکلات جدی شدند و لذا خلبان تصمیم گرفت برای اطمینان بیشتر مسیر حرکت به سمت مکزیک را در کنار نوار ساحلی کشورهای مختلف ادامه دهد تا در صورت وقوع سانحه از سقوط در آب جلوگیری شود.

این پرواز که دارای ۱۱ خدمه و ۳۲۶ مسافر بود در نهایت به سلامت در مکزیک فرود آمد. اما این انحراف از مسیر اصلی پروازی هزینه زیادی را به شرکت هواپیمایی مذکور تحمیل کرد. هواپیمایی که این مشکل برای آن ایجاد شد یک ایرباس ای ۳۳۰ بوده است.

منبع:مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]