اثیر مثبت مصرف انبه بر کاهش قند خون

سیناپرس: انبه جزو میوه های نواحی گرمسیری است که دارای ترکیبات آنتی اکسیدان زیادی است. یکی از این ترکیبات «منگیفرین» (mangifirin) نام دارد. این ماده تاثیر خوبی بر روی سطح گلوکز خون دارد. انبه همچنین دارای مقدار زیادی فیبر است که می تواند به کاهش جذب گلوکز در جریان خون کمک کند.

 

در این مطالعه، 20 فرد بزرگسال بین 20 تا 50 سال که دارای شاخص توده بدنی (MBI) 30 تا 45 بودند به مدت 3 روز مقدار 10 گرم انبه منجمد شده و یا خشک شده مصرف کردند. در این آزمایش، میزان قند خون شرکت کنندگان در ابتدای آزمایش و نیز 6 و 12 هفته پس از اتمام آن مورد بررسی قرار گرفت.

 

پژوهشگران با مطالعه نتایج حاصل شده به این نتیجه رسیدند که پس از گذشت 12 هفته، میزان گلوکز خون زنان و مردان شرکت کننده کاهش یافته بود، با این حال تغییری در وزن بدن آنها ایجاد نشد.

این آزمایش مشخص ساخت که مصرف انبه می تواند به عنوان گزینه ای مناسب برای کاهش میزان قند خون به کار رود. البته سازوکار این مساله هنوز مشخص نیست و این تیم پژوهشی در حال کار برای روشن ساختن آن است.

انبه علاوه بر انواع آنتی اکسیدان ها، منبع خوبی برای ویتامین های C و A و نیز فولات است و می تواند بخش قابل توجهی از مس و ویتامین B6 بدن را نیز تامین کند.

این تحقیق در ژورنال Nutrition and Metabolic Insights منتشر شده است.

برای دیدن متن کامل خبر به اینجا مراجعه کنید.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا