دستاوردی دیگر از محققان کشور؛

بهبود سریعتر استخوان ها با کمک دانش ایرانی

کد خبر : 93599 جمعه 18 مرداد 1398 - 13:20:58

محققان یک شرکت دانش بنیان در صدد هستند که آلو گرفت استخوانی واجد سلول بنیادی را که بعد از پیوند مورد استفاده قرار می گیرد را تولید کنند این محصول پروسه درمان را کاهش می دهد.

دکتر سعید بیان‌الحق، عضو هیات مدیره و مدیر تولید یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه در این مجموعه دانش بنیان محصولات آلوگرافت بی و ایمپلنت تولید می‌شود، بیان کرد: این محصولات که از اهدای بافت های یک انسان دچار مرگ مغزی قلبی شده طی عملیات مهندسی بافت به دست می آیند درون بدن یک فرد آسیب دیده قرار گرفته و سبب بازگشت زندگی طبیعی فرد استفاده کننده می‌شود.

این مدیر تولید افزود: این محصولات به زبان ساده لوازم یدکی بدن محسوب می‌شود که در ۴ گروه مختلف محصولات در گروه‌های «محصولات قلبی و عروقی نظیر دریچه‌های قلبی»، «محصولات بافت استخوانی نظیر پودرهای استخوانی»، «محصولات غشایی نظیر پوست»، «محصولات بافت نرم نظیر تاندون ها» به تولید می رسند.

بیان‌الحق خاطر نشان کرد: تولیدات این شرکت در حوادث و سوانح و در بلایا و وقایع طبیعی همانند زلزله ‌ها و نیز در جنگ‌ ها کاربرد بسیار حیاتی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اشاره به روش استفاده از محصولات آلوگرفت، به مهر گفت: ما در این مجموعه دانش بنیان٬ بافت‌ های اهدا شده را با عملیات مهندسی بافت به واسطه پزشک و جراح متخصص در اختیار فرد گیرنده قرار می‌دهیم.

بیان الحق در خصوص محصول جدیدی که در حال تولید در این شرکت است و تا پایان سال وارد بازار می شود، بیان کرد: محصول آلوگرافت استخوانی تولید این شرکت در واقع یک آلوگرافت فاقد سلول است اما در صدد هستیم محصول جدیدی را علاوه بر محصولات فعلی تا پایان سال و با مساعدت مسوولان اداره غذا و دارو ٬ وارد بازار کنیم.

وی افزود: این محصول اصطلاحا آلوگرافت واجد سلول های بنیادی بوده و اصطلاحا آلوگرافت مسلح است که می تواند پروسه درمان را از ۴ ماه به یک ماه تقلیل دهد.

به گفته وی، تشکیل بافت استخوانی جدید و تسریع فرایند ترمیم استخوانی از ویژگی های این محصول به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در دنیا این نوع محصول را تنها ۵ شرکت بزرگ آمریکایی تولید می کنند، تاکید کرد: محصولی که در تلاش برای ارایه آن هستیم و  با اخذ مجوزهای بین المللی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به نتیجه خواهد رسید، به عنوان یک گام ارزشمند برای کشورمان مطرح خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]