ترکیبی از جت اسکی و قایق بادی ساخته شد

کد خبر : 93352 دوشنبه 07 مرداد 1398 - 11:49:09

شرکت "داکیت‌جت" (DockitJet) اخیرا قایقی را برای سفرهای دریایی کوتاه طراحی کرده که ترکیبی از جت اسکی و قایق بادی است.

جت اسکی‌ها یک از بهترین شناورهای تفریحی و یک راه خوب برای لذت بردن در تعطیلات به شمار می‌روند اما آیا ممکن است بخواهید از آنها در تعیطلاتی که به همراه چند تن از دوستانتان رفته‌اید استفاده کنید. شرکت "داکیت‌جت" قایق‌هایی ساخته است که ترکیبی از جت اسکی و قایق بادی است به گونه‌ای که پشت قایق مذکور همانند جت اسکی است و قسمت جلویی آن همانند قایق بادی است و قادر به حمل شش نفر است.

این شرکت پیشتر شناور "PWC" را در سال ۲۰۰۷ توسعه داده بود اما آن به اندازه این شناور جدید کارایی نداشت و کوچک و انعطاف‌پذیر نبود. اکنون این شرکت قایق پیشین را کمی تغییر داده است و یک قایق با کارایی بالاتر ساخته است. طول قایق پیشین ۵.۷ متر بوده است در حالیکه قایقی که اخیرا توسعه داده‌اند ۳.۷ متر است و دو متر کوچک‌تر از مدل قبلی است که این موضوع سبب می‌شود تا بتواند روی آب راحت‌تر و با سرعت بیشتری حرکت کند. قایق مذکور می‌تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

یکی از نکات جالب درباره قایق مذکور این است که کاربران به راحتی می‌توانند قسمت جلویی قایق که همانند قایق بادی است را جمع کنند و در پشت جت اسکی قرار دهند که در اینصورت حمل و نقل آسانتر خواهد شد. همانند شناور پیشین این شرکت در حال تلاش برای اخذ گواهینامه‌ی بین المللی برای توزیع این شناور نیز است.

منبع:ایسنا

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]