کد خبر : 93297 شنبه 05 مرداد 1398 - 10:46:52
استارهاپر-پرتاب-شد

ایلان ماسک خبر داد:

استارهاپر پرتاب شد

ایلان ماسک خبر داد پس از دو تلاش و دو بار تاخیر در پرتاب آزمایشی بخشی از استارشیپ موسوم به "استارهاپر" متعلق به شرکت فضایی اسپیس‌ایکس، این وسیله بالاخره امروز به طور آزمایشی پرتاب شد.

در حالی که کپسول "دراگون" در مسیر سومین سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی است، وسیله نقلیه آزمایشی "استارهاپر"(Starhopper) که در واقع پیش درآمدی بر پرتاب موشک غول آسای "استارشیپ" است، یک پرش کوچک را از سایت پرتاب خود در تگزاس انجام داد.

پس از آن "ایلان ماسک" رئیس شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) گفت که انجام یک آزمایش پرتاب 20 متری برای یک یا دو هفته آتی برنامه‌ریزی شده است که این آزمایش را بلافاصله فردای آن روز انجام داد.

در ابتدا هیچ ویدیویی از نمای نزدیکی از این تلاش در دسترس نبود و فقط تصویری از این رویداد از فاصله نسبتا کوتاه توسط یک شبکه پخش زنده اینترنتی گرفته شده بود اما ساعاتی بعد، ایلان ماسک یک ویدیوی نزدیک از این رویداد منتشر کرد.

این تست به عنوان مقدمه اولین تست پرواز فضاپیمای "استارشیپ"(Starship) انجام شد و مشابه آزمایشهای "گرس‌هاپر"(Grasshopper) است که ما سال‌ها پیش قبل از پرتاب موشک "فالکون 9" دیده بودیم که می‌توانستند پرتاب شوند و سپس خودشان را به شکل منظم روی زمین فرود بیاورند.

منبع:ایسنا

no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]