افتخاری دیگر از سوی دانشگاهیان رقم خورد:

تندیس قلم سیمین از آن عضو هیئت علمی دانشگاه علم و فرهنگ شد

کد خبر : 92968 یکشنبه 23 تیر 1398 - 10:16:00

کتاب«تاریخ طراحی داخلی» با ترجمه دکتر محمدرضانامداری- عضو هیئت علمی دانشگاه علم و فرهنگ موفق به دریافت تندیس قلم سیمین و لوح افتخار دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی جشنواره دکتر مزینی و انجمن مفاخر معماری ایران شد.

در پنجمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی که  به همت موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی و با همکاری انجمن مفاخر معماری ایران در تاریخ 22 خرداد 1398 برگزار شد ،از  253 عنوان کتاب شرکت داده شده دراین دوره ، کتاب تاریخ طراحی داخلی باترجمه دکتر محمدرضا نامداری به عنوان یکی از 20 کتاب برتر این دوره تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دکتر محمدرضا نامداری استادیارو معاون آموزشی، پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده هنر و معماری دانشگاه علم و فرهنگ است.وی عضو هیئت علمی و مدیر گروه معماری داخلی این دانشگاه است و سوابق درخشانی دارد.

گفتنی است، کتاب « تاریخ طراحی داخلی » یکی از منابع اصلی و محدود در حوزه معماری داخلی است که به فارسی برگردانده شده است.

این کتاب سال 2000 در آمریکا منتشر و برنده جایزه ASID  (جامعه طراحان داخلی آمریکا) شد. ویژگی اصلی کتاب این است که تحولات معماری داخلی را در بستر تاریخی-فرهنگی-اقتصادی و اجتماعی آن تحلیل می کند و فهم درستی از رویدادها را به مخاطب می دهد.

از این رو کتاب « تاریخ طراحی داخلی »منبع مهمی برای پژوهش های تاریخ فرهنگی معماری نیز محسوب می شود.

 ترجمه فارسی آن از ویراست چهارم کتاب انجام شده که در سال 2014 به روز شده است.این کتاب دارای 606 صفحه تمام رنگی است که توسط انتشارات کتابکده کسری به چاپ رسیده است.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]