کد خبر : 92839 دوشنبه 17 تیر 1398 - 09:56:37
سالانه-یکصد-هزار-نفر-به-دلیل-خطاهای-پزشکی-می-میرند

درامریکا؛

سالانه یکصد هزار نفر به دلیل خطاهای پزشکی می میرند

نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است، سالانه حدود یک صد هزار مرگ به دلیل خطاهای پزشکی در بیمارستان‌های ایالات متحده آمریکا رخ می‌دهد.

نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که از هر 8 پرستار آمریکایی یک پرستار با مصرف قرص تلاش می‌کند بیدار بماند. محققان این پژوهش تأکید می‌کنند: «کارکنان خسته برای هزاران اشتباه مرگبار در بیمارستان‌ها مسئول هستند».

مطالعه بیش از یک هزار پرستار در ایالات متحده آمریکا نشان می دهد، بیش از 13 درصد پرستاران برای هوشیار ماندن از قرص استفاده می‌کنند و حدود  31 درصد آنها از بی‌خوابی مزمن و اختلال تغییر شغل رنج می‌برند.

براساس آمار موجود، سالانه حدود یک صد هزار مرگ در بیمارستان‌های ایالات متحده آمریکا به دلیل خطاهای پزشکی رخ می‌دهد.

این پژوهش تنها پرستاران را تحت پرسش و پاسخ قرار داده و واقعیت امر اینست که وضعیت پزشکان حادتر است، چراکه وزارت بهداشت آمریکا دچار کمبود کارکنان و پرسنل بخش پزشکی است.

این تحقیق توسط دانشگاه اوکلاهاما و به سرپرستی فرانسیس مسیح صورت گرفته است؛ محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: «ما از تعداد پرستارانی که از اختلالات خواب، به ویژه بی‌خوابی مزمن و اختلال تغییر شغلی رنج می‌برند، شگفت زده شدیم».

کارشناسان علمی باور دارند، اختلال هورمون ممکن است در افرادی که در ساعت‌های غیر متعارف کار می‌کنند، رخ دهد؛ این اختلال میان پرستاران، پزشکان و به طور کلی افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند رایج است.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]