کد خبر : 91716 یکشنبه 05 خرداد 1398 - 08:46:22
پایتخت-امروز-طوفان-شدیدی-را-تجربه-می-کند

پایتخت فردا طوفان شدیدتری را تجربه می کند

پایتخت امروز طوفان شدیدی را تجربه می کند

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: به علت ادامه بارندگی‌ها در بیشتر نقاط کشور و شدت آنها در برخی مناطق کوهستانی احتمال بروز سیلاب ناگهانی به ویژه در ارتفاعات وجود دارد و هموطنان باید برای تردد از این مناطق مراقب باشند.

به گزارش سیناپرس کبری رفیعی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: امروز (۵ خرداد) در بیشتر مناطق نیمه غربی بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب هم استان‌های تهران، قزوین، البرز ، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان، شرق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و هرمزگان نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد که گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: فردا در سواحل خزر به ویژه شرق سواحل، شمال شرق کشور شامل استان‌های خراسان شمالی  و خراسان رضوی بارش داریم و در استان‌های البرز، تهران، سمنان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و نیمه شمالی فارس، هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده رخ می‌دهد، در استان‌های همدان، مرکزی، قم و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش‌های پراکنده‌ پیش‌بینی شده و از روز سه‌شنبه تا پایان هفته همچنان ناپایداری‌ها را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش‌هایی خواهیم داشت، در استان‌های اصفهان، یزد، فارس، کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد که بیشترین بارش‌ها روز سه‌شنبه به استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان مربوط می‌شود و روز چهارشنبه علاوه بر این مناطق شمال استان‌های مرکزی، قم، خراسان رضوی و خراسان شمالی این شرایط را دارند، روز پنج‌شنبه شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال اصفهان بارش‌ها بیشتر خواهد بود که احتمال سیلاب ناگهانی در این مناطق به ویژه مناطق کوهستانی وجود دارد.

رفیعی گفت: از روز دوشنبه کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه را در سواحل خزر خواهیم داشت و چهارشنبه و پنج‌شنبه هم در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل وزش باد شدید سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر پیش‌بینی شده است، در اوایل شب و بعدازظهر گاهی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود، بیشینه دمای تهران امروز ۳۵ درجه و کمینه دمای آن ۲۴  درجه خواهد شد اما از فردا تا سه روز آینده شاهد کاهش تدریجی سه درجه‌ای دما در پایتخت خواهیم بود .

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۷ درجه بالای صفر و اهواز ۴۶ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند، بعد از آن شهرهای قم و بندرعباس با دمای ۳۹ درجه بالای صفر در رده بعدی شهرهای گرم قرار داشتند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]