کد خبر : 91407 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 - 12:57:51
راه‌اندازی-مجتمع-خدمات-فناوری-و-آزمایشگاه‌های-تخصصی

در دانشگاه امیرکبیر:

راه‌اندازی مجتمع خدمات فناوری و آزمایشگاه‌های تخصصی

سیناپرس: رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم با کمک بانک صنعت و معدن مجتمع خدمات فناوری و آزمایشگاه‌های تخصصی در این دانشگاه را راه‌اندازی کنیم.

دکترعلی نیک بخت در این خصوص اظهار کرد: مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه اعضای هیات مدیره و مدیران مربوطه از برج فناوری دانشگاه بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه نیز حضور داشتند.
رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این بازدید با هدف پیگیری موضوع استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای تاسیس و تجهیز مجتمع خدمات فناوری و آزمایشگاهی دانشگاه برگزار شد.
دکتر نیکبخت اظهار کرد: دانشگاه برنامه دارد با استفاده از منابع خارجی این مجتمع را راه‌اندازی کند.

وی گفت: برای کسب مصوبه‌های دولت و سازمان برنامه و بودجه باید یکی از بانک‌ها عاملیت این پروژه را برعهده گیرند که برگزاری این جلسه در این راستا بود.

رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در این جلسه توافق‌های اولیه برای قبول عاملیت بانک برای این پروژه اخذ شد.
دکتر نیکبخت تاکید کرد: همچنین در این جلسه خلاصه‌ای از ماهیت و هدف پروژه نیز ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین توافقاتی صورت گرفت که از سوی بانک صنعت و معدن تسهیلات در قالب وام به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه اختصاص یابد.

رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: همچنین قرار شد بانک صنعت و معدن به عنوان حمایت‌کننده فناوری و خدمات فناوری به این موضوعات ورود پیدا کند.
بر اساس این گزارش، دکتر معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم بازدید مدیر عامل بانک صنعت و معدن به همراه تعدادی از مدیران این بانک از برج فناوری دانشگاه نیز گفت:  مرکز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مراکز کارآفرینی، رشد و هدایت شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل یافته و ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه، تلاش می‌کند تا با شناسایی نخبگان و صید ایده‌های ناب و انجام حمایت‌های مادی و معنوی، مقدمات لازم برای تبدیل آنها به شرکت دانش‌بنیان موفق را فراهم آورد.

معتمدی افزود: این مرکز همچنین با ایجاد زیرساخت لازم به همراه پشتیبانی‌های مؤثر شرکت‌های دانش بنیان، آنها را در جهت تجاری‌سازی موفق محصولات و خدماتشان یاری می‌کند و بدین ترتیب هم دانشگاه و هم کارآفرینان از منافع مادی و معنوی دستاوردهای حاصل بهره‌مند می‌شوند.

حسین مهری، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز در این مراسم اظهار کرد: هدف بانک صنعت و معدن از گسترش همکاری با این مرکز حمایت از تبدیل نوآوری‌ها و دستاوردهای علمی به فناوری‌ها و محصولات مورد نیاز کشور است.

وی افزود: این مرکز اقدامات اثرگذاری را در بخش‌های مختلف انجام داده و ارتباط بیشتر بانک صنعت و معدن با این مرکز علاوه بر ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‌تواند موجب رشد و شکوفایی صنایع مختلف کشور به خصوص صنایع دانش‌بنیان شود.
مهری درادامه تصریح کرد: به عنوان یک بانک تخصصی، مسؤولیت اجتماعی ما حمایت از طرح‌های صنعتی، معدنی و دانشگاهی است و بانک در این قبیل پروژه‌ها باید حضور فعال داشته باشد.

مدیرعامل این بانک خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های قانون بودجه سال جاری در جهت حمایت از فعالیتهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یک دانشگاه تخصصی استفاده خواهیم کرد.
مهری تصریح کرد: ارتباط دادن شرکت‌های مستقر در این مرکز به واحدهای تولیدی و ارائه مشاوره تخصصی به این صنایع از جمله اهدافی است که این بانک در سال جاری که سال رونق تولید و حمایت بیشتر از کارآفرینان است، با جدیت دنبال می‌کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]