کد خبر : 90855 دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 - 09:38:50
-آینه-آلومینیومی-نانویی-وارد-بازار-شد

توسط محققان ایرانی؛

آینه آلومینیومی نانویی وارد بازار شد

یک شرکت ایرانی موفق به تولید آینه های آلومینیومی با فناوری نانو شده که اکنون در بازار موجود است.

آینه از دیرباز در زندگی روزمره کاربرد داشته است. معماران از آن در طراحی دکوراسیون داخلی و جهت افزایش اثربخشی نورپردازی در اتاق‌ها، سالن‌ها و فضاهای داخلی استفاده می‌کنند.بیشتر آینه‌ها با افزودن روکش بازتابنده به یک صفحه مناسب (معمولاً شیشه) ساخته می‌شوند. در بیشتر آینه‌ها این صفحه به دلیل آسانی ساخت، شفافیت، سختی و توانایی داشتن رویهٔ صاف، شیشه است.

روکش بازتابنده معمولاً به پشت آینه افزوده می‌شود تا از فرسایش و آسیب‌های ناگهانی در امان بماند. آینه‌های شیشه‌ای بیشتر با نقره به همراه مجموعه‌ای از دیگر روکش‌ها، پوشش داده می‌شود.

در همین راستا محققان در یک شرکت ایرانی موفق به تولید آینه‌های آلومینیومی با فناوری نانو شدند که دارای ضخامت مناسبی است. این محصول اکنون در بازار موجود بوده و مورد تأیید ستاد توسعه فناوری نانو است.

آینه با پوشش آلومینیوم با ضخامت نانومتری با استفاده از فناوری نانو و لایه‌نشانی فلز آلومینیوم روی شیشه تولید می‌شود و در مقایسه با آینه نقره از قیمت پایین‌تری برخوردار است.این محققان طوری آینه را طراحی کرده‌اند که در مواردی که حساسیت کاربری کمتر است می‌توان از این نوع آینه‌ها استفاده کرد.

آینه با پوشش آلومینیوم نانومتری دارای گواهینامه نانومقیاس نیز است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]