کد خبر : 89573 شنبه 04 اسفند 1397 - 13:56:20
نخستین-دوره-مسابقات-کشوری-کدنویسی-پژوهش-سراهای-دانش-آموزی-برگزار-می-گردد

نخستین دوره مسابقات کشوری کدنویسی پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار می گردد

سیناپرس: دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ شیوه نامه نخستین دوره مسابقات کشوری کدنویسی پژوهش سراهای دانش آموزی در سال تحصیلی 98-1397 خبر داد.

نخستین دوره مسابقات کشوری کدنویسی پژوهش سراهای دانش آموزی بر اساس اجرای راهکار 1-6 و 6-6 سند تحول بنیادین و اجرای برنامه 29 از زیرنظام پژوهش و ارزشیابی در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

توسعه فرهنگ رقابت سالم و سازنده در بین دانش آموزان، طراحی و تولید نرم افزارهای بومی و مطابق با فرهنگ جامعه، اشاعه فرهنگ تفکر الگوریتمی و کد نویسی در بین دانش آموزان، شناسایی استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان در زمینه برنامه نویسی، آشنایی دانش آموزان با یافته های جدید علمی در زمینه برنامه سازی برای گوشی های همراه، ایجاد زمینه مشارکت دانش آموزان مستعد در انجام پژوهش‌های ملی و بین المللی و آشنایی با اینترنت اشیاء و توانایی تولید و تجاری سازی محصولات از اهداف مسابقات کشوری کدنویسی است.
دبیران و دانش آموزان علاقه مند به علوم و فناوری های کدنویسی و دارای شرایط می توانند با مراجعه به پنل کاربری خود در سامانه همگام به نشانی www.hamgam.medu.ir در این مسابقات شرکت کنند.
این مسابقات در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود، مرحله استانی به صورت غیر حضوری بوده و توسط قطب استانی کدنویسی برگزار می شود و مرحله کشوری مسابقات شامل دو بخش حضوری و غیر حضوری است.
شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مسابقه به سایت پژوهش سرای قطب کدنویسی کشور به نشانی codenevisi.src.medu.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 35548173-041یا 35539977– 041 تماس بگیرند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط