کد خبر : 88281 شنبه 29 دی 1397 - 14:41:44
«-دی-اتیل-اتر»بیش-از-سرب-مشکل-آفرین-است

استاندار تهران :

« دی اتیل اتر»بیش از سرب مشکل آفرین است

استاندار تهران گفت که زمانی اعلام می کردند وجود سرب در بنزین سرطانزا است و اکنون مشخص شده جایگزین آن «متیل تریشیل اتیل اتر » یا «دی اتیل اتر» می تواند بیش از سرب مشکل آفرین باشد.

 انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران بر لزوم کاربردی سازی مباحث مطرح شده در این نشست تاکید کرد و خواستار ارائه گزارش دستگاه های مکلف در مورد کاهش آلودگی هوا شد.

وی افزود: آلودگی هوا از ابعاد مختلف بهداشت عمومی ، سلامت همه مردم را تهدید می کند.
محسنی بندپی با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و گسترش خطوط مترو در کاهش آلودگی هوا موثر است، اظهار داشت: از سویی شرایط توپوگرافی تهران و از سوی دیگر کم بودن جریان وزش باد و ساخت و سازی که جلوی حرکت باد محدود موجود را گرفته است به میزان آلودگی هوای پایتخت دامن می زنند.
استاندار تهران گفت: در سال 1378 با تصویب قانون خوب مبارزه با آلودگی هوا، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف به رعایت استانداردهای لازم در موتور خودروها و سایط نقلیه و وزارت نفت مکلف به اصلاح سوخت و رعایت استانداردهای تعیین شده در آن شدند.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون وجود پنج هزار کامیون با قدمت بالا و مصرف سوخت قابل توجه خود به منبعی برای آلودگی هوا تبدیل شده اند.
محسنی بندپی ادامه داد: مطالعات نشان می دهدکه دوسوم مرگ های ثبت شده با عامل آلودگی، مربوط به آلودگی هواست.
استاندار تهران بر لزوم اصلاح موتور کاربراتوری موتورسیکلت ها به انژکتوری تاکید کرد و گفت: باید استانداردسازی و نظارت را جدی گرفت و میزان آلوده سازی موتور خودروها را مشخص کرد.
وی یادآورشد: باید همه دستگاه ها و سازمان های دخیل در کاهش آلودگی هوا را حساس کرد و خواستار ارائه گزارش از اقدامات انجام شده، بود.
محسنی بندپی به تخلفات انجام شده ساخت و ساز در منطقه 22 اشاره و تصریح کرد: هم اکنون در این منطقه با وجود ساخت و ساز های بسیار حتی یک متر مربع هم فضای آموزشی در نظر گرفته نشده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]