کد خبر : 87924 چهارشنبه 19 دی 1397 - 09:39:21
-نظارت-بر-کودک-با-فناوری‌-موتورولا

نمایشگاه ۲۰۱۹ CES

نظارت بر کودک با فناوری‌ "موتورولا"

شرکت آمریکایی "موتورولا " در نمایشگاه ۲۰۱۹ CES از دستگاه هوشمند نظارت بر نوزاد خود رونمایی کرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا،"موتورولا"(Motorola) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چندملتی آمریکایی در زمینه ساخت سخت‌افزار، ریزپردازنده، تلفن همراه و سایر وسایل ارتباطی، در نمایشگاه ۲۰۱۹ CES از دستگاه نظارت بر نوزاد "هالو"(Halo) که سلامت نوزاد را به طور کامل بررسی می‌کند، رونمایی کرد.

شرکت موتورولا دوربین‌هایی با پلتفرم‌های قابل تعویض و ردیاب سلامت نوزاد در رختخواب را توسعه داده است.

پلتفرم نظارت بر نوزاد هالو به تخت یا گهواره نوزاد برای یک دید و نظارت کلی بر کودک متصل می شود. این دوربین باکیفیت ۱۰۸۰ p شامل برد دید در شب مادون قرمز تا ۱۰ متر و صوت دو طرفه است که می‌تواند صداها را توسط "دوربین تحت شبکه"(IP Camera) دریافت و انتقال دهد و این قابلیت هنگام شنیدن صدا و حرکتی از کودک فعال می‌شود.

 دوربین تحت شبکه(IP Camera) نوعی از دوربین است که معمولاً برای سامانه‌های حفاظتی و نظارت تصویری استفاده می‌شود و برخلاف دوربین‌های مدار بسته آنالوگ از پروتکل‌های شبکه برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کند.

کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه Hubble نحوه عملکرد دوربین‌ها را کنترل و مشاهده کنند. در بالای دوربین نیز یک حلقه نوری درخشان است. همچنین در پلتفرم مذکور گزینه‌ای برای پخش لالایی یا ضبط صدای لالایی والدین از طریق بلندگوهای Halo وجود دارد. در حال حاضر اسپیکرهای Halo در سایت "BuyBuyBaby" با قیمت ۲۴۹ در دسترس است اما اسپیکرهای Halo همراه با یک صفحه نمایش نظارت بر کودک قابل حمل با قیمت ۲۹۹ دلار عرضه می‌شود.

علاوه بر  پلتفرم نظارت بر کودک Halo ، شرکت موتورولا از یک دوربین با پایه‌های قابل تعویض به نام"Motorola Mods" نیز رونمایی کرد. انتظار می‌رود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، موتورولا این دوربین را عرضه کند.

تاکنون شرکت موتورولا قیمت دوربین Motorola Mods را اعلام نکرده است، اما برخی کارشناسان تخمین زده‌اند که قیمت این دوربین همراه با پایه اش ۲۰۰ دلار خواهد بود.

علاوه بر این دو محصول، این شرکت یک حسگر نواری هوشمند به نام "Comfort Cloud" توسعه داده است که حسگر مذکور را می‌توان به کوسن کودک متصل نمود تا الگوهای خواب، ضربان قلب، میزان تنفس، حرکت بدن و زمان خواب کودک را کنترل کند.

والدین می‌توانند از طریق برنامه"Hubble" از تمام این داده‌ها آگاه شوند. عملکرد برنامه مذکور به گونه‌ای است که اگر مورد خاصی در رابطه با سلامت کودک مشاهده شد، به کاربران هشدار می‌دهد.

حسگر نواری یاد شده توسط کابل Micro-USB شارژ می‌شود و با هر بار شارژ، تا ۸ روز به شارژ مجدد نیاز ندارد. حسگر نواری "Comfort Cloud" با قیمت ۱۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]