کد خبر : 82737 سه شنبه 23 مرداد 1397 - 11:41:29
سیستم-جدیدی-که-برای-شارژ-خودکار-وسایل-نقلیه-به-کار-می-رود

سیستم جدیدی که برای شارژ خودکار وسایل نقلیه به کار می رود

مهندسان استرالیایی سیستم جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند برای شارژ خودکار وسایل نقلیه گوناگون به‌کار رود.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، تاکنون سازندگان خودروهای الکتریکی، شارژرهای رباتیک را که به صورت خودکار به خودروهای شرکت‌های خاصی مانند "فولکس‌واگن" یا "تسلا" متصل می‌شوند، آزمایش کرده‌اند اما مهندسان استرالیایی، سیستم جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند برای انواع گوناگون وسایل نقلیه الکتریکی به‌کار رود.

این سیستم که بخشی از پروژه "حرکت آسان به وسیله ادغام فناوری" یا "کوموت" (KoMoT) است، با همکاری مهندسان "دانشگاه فنی گریز" (TU Graz) استرالیا و شرکت‌های "ب‌ام‌و" (BMW)، "مگنا استیر" (MAGNA Steyr)، "کبا" (KEBA) و "انجمن مهندسان خودرو استرالیا" (ASCE) ابداع شد.

این سیستم که در داخل یا خارج ایستگاه شارژ نصب می‌شود، به چند دوربین مجهز است که هنگام پارک شدن وسیله نقلیه در ایستگاه، از آن عکسبرداری می‌کند. نیازی نیست که خودرو در نقطه خاصی پارک شود و سیستم می‌تواند تحت شرایط نوری متفاوت کار کند.

شارژر، با تحلیل تصاویر دوربین‌ها می‌تواند مدل خودرو را مشخص کند و همچنین، نقطه شارژ وسیله نقلیه و نوع آن را تشخیص دهد. پس از این مرحله، شارژ، مایع خنک‌کننده‌ای را از نوع مناسب ارائه می‌دهد. در برخی موارد، فرآیند شارژ کردن، در طول چند دقیقه کامل می‌شود.

"برنهارد والزل" (Bernhard Walzel)، ناظر این پروژه گفت: ما برای نخستین بار، با استفاده از یک ایستگاه شارژ رباتیک، راهی برای شارژ خودکار چند نوع وسیله نقلیه پیدا کرده‌ایم که نیازی به سازگاری با این وسایل ندارد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]