معاون اجتماعی وزیر بهداشت عنوان کرد؛

75 درصد رشد مغز تا دو سالگی صورت می گیرد

کد خبر : 80899 سه شنبه 29 خرداد 1397 - 13:55:28

معاون اجتماعی وزیر بهداشت،گفت: 75 درصد رشد مغزی تا دو سالگی انجام می گیرد اما بسیاری افراد به ویژه والدین و مراقبان کودک از این موضوع اطلاع ندارند و اگر افراد و مسئولان از این مساله آگاهی داشته باشند بیشتر روی این دوران سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،محمدهادی ایازی روز سه شنبه در اولین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان ایران در دانشگاه علوم بهزیستی افزود: خانواده ها باید بیشتر روی این دوران سرمایه گذاری کنند در حالیکه اکنون این مساله کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سند رشد و تکامل همه جانبه کودکان (ECD) اشاره کرد و گفت: این سند در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مورد تاکید قرار گرفته و به علت حساسیت آن، رئیس جمهور در این موضوع مداخله و سئوالاتی مطرح کرد که ابهاماتی پیش آمد بنابر این این سند مجددا به دبیرخانه ارجاع داده شد.
معاون وزیر بهداشت گفت: این سند پس از بررسی کامل تر به صحن شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ارائه خواهد شد و امیدواریم در جلسه آتی این شورا به تصویب برسد.
ایازی یادآور شد: در این سند چهار موضوع سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی مورد توجه قرار گرفته است اما مسائل فرهنگی نیز حائز اهمیت است بطور مثال خانواده ها باید با اهمیت سرمایه گذاری آموزش در دوران پیش از دبستان بیش از پیش آشنا شوند.

 فضای بازی کودکان باید در تمام استان ها ایجاد شود
معاون وزیر بهداشت گفت: فضای بازی کودکان باید در تمام استان ها ایجاد شود که البته اغلب بوستان ها این فضا را دارند و 354 سرای محله و خانه اسباب سازی ایجاد کردیم چون در فضای خانواده، فضای بازی برای کودکان فراهم نبود.
وی افزود: باید با حمایت از بخش خصوصی، ایجاد فضاهای بازی کودکان را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]