کد خبر : 8009 جمعه 01 خرداد 1394 - 12:53:43
تایید-سومین-مورد-ابتلا-به-ویروس-کرونا-در-کره-جنوبی

تایید سومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی

مقامات بهداشت کره جنوبی سومین مورد ابتلا به ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) را تایید کردند و گفتند در حال حاضر 64 فرد مشکوک قرنطینه شده اند.

به گزارش ایرنا از رویترز، در این گزارش آمده است که اولین مورد ابتلا به ویروس به تازگی از مسافرت خاورمیانه به کره بازگشته بود و دومین و سومین فردی که بیماری در آنان تایید شده است، با فرد اول در تماس بودند.

64 فرد مشکوک قرنطینه شده، از اعضای خانواده مبتلایان، یا کارکنان پزشکی مرتبط با سه بیمار هستند.

در این گزارش آمده است که مورد دوم، همسر (زن) 63 ساله بیمار نخست و مورد سوم یک مرد 76 ساله است که مدتی با بیمار در یک اتاق مشترک بستری بوده است.

بیمار اول پس از مسافرت به بحرین، عربستان و امارات به این ویروس مبتلا شده است.

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که این بیماری هیچ یک از شهروندان را تهدید نمی کند‎؛ چراکه تمام افراد مشکوک در قرنطینه به سر می برند.

ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) که از خانواده ویروس کرونا است، برای اولین بار در سال 2012 میلادی شناسایی شد. 

ویروس های کرونا یک خانواده بزرگ از ویروس ها هستند که سبب بروز طیف وسیعی از بیماری ها، از سرماخوردگی گرفته تا سارس، می شوند. ویروس های این خانواده عامل بسیاری از بیماری های حیوانی نیز هستند. به نظر می رسد که بروز این بیماری از یک الگوی فصلی پیروی می کند و شیوع آن بین ماه های مارس تا آوریل بیشتر است. 

***علایم و نشانه های بیماری 

علایم معمول بیماری در مراحل اولیه شامل تنگی نفس و مشکلات تنفسی جدی است. تب، سرفه و مشکلات گوارشی مانند اسهال نیز در این بیماران دیده می شود. 

همزمان با پیشرفت بیماری، نارسایی کلیه نیز دیده می شود و عفونت در بیمارانی که نقص سیستم ایمنی دارند، منجر به فوت می شود. ***توصیه های بهداشتی 

مهمترین راه مبارزه با تمامی عوامل بیماری زا، رعایت نکات بهداشتی، به خصوص در اماکن عمومی است. بیمارستان ها و دیگر مراکز بهداشتی مهمترین رکن این مبارزه محسوب می شوند چرا که انواع ویروس ها، بیماران و افراد سالم در کنار یکدیگر زیر یک سقف جمع می شوند و هریک با خانواده خود ارتباط نزدیک دارند؛ بنابراین رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه کردن افراد مشکوک به ویروس، مهمترین قدم در راه پیشگیری است. 

برخی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از گسترش سندرم تنفسی خاورمیانه عبارتند از : 

• اتخاذ اقدامات احتیاطی مناسب در مزارع، انبارها، طویله ها و مناطقی که در آن شتر وجود دارد. 

• آگاه کردن افراد جامعه؛ بخصوص مسافران 

• اجتناب از نوشیدن شیر خام 

• پختن، پوست کندن و شستن محصولاتی که با ترشحات حیوانات در تماس هستند 

• شستن دست پس از ارتباط با حیوانات 

• اجتناب از تماس با حیوانات بیمار 

سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که برای جلوگیری از گسترش بیماری، مهمترین عامل آگاهی مسافرانی است که به کشورهای مشکوک به وجود ویروس مسافرت می کنند یا از آن باز گشته اند. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: ویروس کرونا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]