نقش واقعیت مجازی و روبات‌ها در ۲۰۵۰ چه خواهند بود

خانه‌های آینده از دید ایلان ماسک

کد خبر : 78679 شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 06:20:17

پیش‌بینی دانشمندان این است که در آینده‌ای نه‌چندان دور واقعیت مجازی و صنایع روباتیک در جای‌جای خانه‌های ما به چشم‌خورده و زندگی ما را تغییر خواهند داد.

ایلان ماسک فردی بسیار متفاوت با دیدگاهی بسیار باز و ویژه است و به‌تازگی اعلام کرده است که آینده خانه‌های بشر از دیدگاه او چگونه خواهد بود. به همین دلیل نیز مدلی از این خانه‌ها طراحی شده است که بر اساس آن نشان می‌دهد در سال ۲۰۵۰ میلادی شاهد خانه‌هایی سرشار از واقعیت مجازی و سیستم‌های روباتیک خواهیم بود.

این خانه‌ها که قرار است تا در سال ۲۰۵۰ میلادی قابل‌دسترسی باشند به پنجره‌های مجهز به سلول‌های خورشیدی مجهز هستند که دائما به سیستم‌های ارتباطی متصل هستند. رد جای‌جای خانه دستیارهای هوشمند صوتی و تصویری قرارگرفته‌اند و مواردی مختلف در هر یک از بخش‌های خانه هوشمند شده‌اند.

برای نمونه یخچال و فریزرها به‌صورت کاملا هوشمند عمل کرده و حتی دستور پخت غذاها را بر اساس محتویات خود نشان می‌دهند. همچنین اجاق‌گاز نیز به‌صورت کاملا خودکار کار می‌کند و می‌تواند به‌صورت مستقل تقریبا تمام فرایند آشپزی را بر عهده بگیرد. روبات‌های نظافتچی نیز در تمام خانه فعالیت دارند.

ورزش خانگی نیز به‌واسطه عینک‌های واقعیت مجازی اثری مانند ورزش در محیط باز را خواهد داشت. تزئینات خانگی روی دیوارها نیز از جنس واقعیت مجازی ساخته خواهند شد. همچنین تلویزیون‌ها جای خود را به پروژکتورهایی خواهند داد که تمامی یک دیوار را پوشش می‌دهند.

صندلی‌های تماشای محتوای رسانه‌ای نیز مانند صندلی‌های سینماهای چندبعدی بوده و می‌توانند تجربه‌ای جامع از حرکت و زاویه دید را برای مشاهده تصاویر به همراه بیاورند. در اتاق‌خواب نیز سیستم هوشمند پرو کردن لباس به‌صورت واقعیت مجازی وجود خواه داشت تا دیگر نیازی به تست کردن لباس‌ها به‌صورت فیزیکی نباشد. همچنین پنجره‌های اتاق‌خواب نیز می‌توانند شمارا به هر نقطه‌ای که می‌خواهید برای خواب ببرند زیرا محتوای نمایش داده‌شده بر روی آن‌ها قابل تنظیم است.

تخت خواب‌ها نیز بر اساس نیاز کاربر حرارت قابل تنظیم داشته و علاوه بر آن نیز خودشان مرتب می‌شوند که این امر برای انسان‌های تنبل امروزی یک مزیت ویژه به‌حساب می‌آید. نکته بارز این است که دستیارهای هوشمند شخصی در آینده تمامی خانه را پر می‌کنند و به‌این‌ترتیب در هر نقطه‌ای می‌توان با ارائه فرمان‌های صوتی، اطلاعات مدنظر را دریافت کرد.

منبع: inverse

ترجمه: احمد محمدحسینی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]