دشمن را در دنیای واقعیت مجازی بو بکشید!

کد خبر : 7414 چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 - 09:13:43

نسل جدیدی از فناوری واقعیت مجازی ارایه شده که کاربر آن می تواند از هر ۵ حس خود در آن استفاده کند.

به گزارش مهر، درحالی که به سرعت بر شمار شرکتهای متخصص در عرصه فناوری واقعیت مجازی افزوده می شود و Oculus Rift و سامسونگ عینک های فناوری مجازی خود را به روزرسانی می کنند، شرکت Feelreal دست به اقدام جالب توجهی زده و امکان آن را فراهم کرده تا کاربری که وارد دنیای واقعیت مجازی می شود بتواند از دیگر حواس خود از جمله حس بویایی و لامسه نیز استفاده کند.

در این ایده جدید از ریزخنک کننده ها برای تولید باد شبیه سازی شده، ریزتولیدکننده های حرارتی برای ایجاد گرما و حتی تولیدکننده های رایحه با ۷ کارتریج بویایی قابل تغییر استفاده شده است.استفاده از این فناوری نوین در مواردی نظیر سالنهای کنسرت، بازیهای ویدئویی و فیلمهای سه بعدی کاربرد چشمگیری خواهد داشت.

عینک واقعیت مجازی اولیه این شرکت با ۲۴۹ دلار وارد بازار شده بود و حالا با افزوده شدن این قابلیتهای جدید پیش بینی می شود با قیمتی بالاتر روانه بازار شود.

البته به نظر می رسد تولیدکنندگان بازیهای ویدئویی و طرفداران این نوع سرگرمی ها همچنان منتظر خواهند بود تا دو ویژگی مهم برای آنها یعنی گرافیک و صدا در نسل جدید عینکهای واقعیت مجازی ارتقای قابل توجهی پیدا کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]