کد خبر : 72126 دوشنبه 11 دی 1396 - 10:35:35
57میلیارد-دلار-برای-انتقال-به-دنیای-جدید-دیجیتال

نتایج یک بررسی نشان می دهد:

57میلیارد دلار برای انتقال به دنیای جدید دیجیتال

نتایج یک بررسی نشان می دهد کشورهای امریکای لاتین تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۷ میلیارد دلار برای انتقال به دنیای جدید دیجیتال هزینه خواهند کرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، بسیاری از سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی در این منطقه در حال توسعه برای توجه بیشتر به ملزومات دنیای دیجیتال تحت فشار هستند و به نظر می رسد در سال های آتی مجبور به سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه شوند.

بررسی های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد مبلغ یادشده از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۰ هزینه خواهد شد که معادل ۴۰ درصد از کل هزینه صورت گرفته در بخش فناوری اطلاعات در منطقه آمریکای لاتین است.

از جمله مهم ترین طرح هایی که قرار است در این زمینه اجرا شود، می توان به دیجیتالی کردن محصولات، ارائه خدمات اداری و حرفه ای با بهره گیری از دستاوردهای دنیای دیجیتال و غیره اشاره کرد.

برخی از بخش هایی که از تحولات عصر دیجیتال تاثیر می پذیرند عبارتند از خرده فروشی، بانکداری و بیمه. البته برخی قسمت های دیگر در این زمینه از رقبا عقب می افتند. یک سوم تحولات دنیای فناوری اطلاعات در آمریکای لاتین برگرفته از هوش مصنوعی است و نیمی از برنامه ها و اپلیکیشن های جدید با استفاده از هوش مصنوعی نوشته می شوند.

همچنین پیش بینی می شود نیمی از تعاملات با مشتریان در آمریکای لاتین در سال های آینده با استفاده از بات های خودکار انجام شود. مهم ترین مانع بر سر راه پیشرفت دنیای دیجیتال کمبود نیروی کار ماهر است. بررسی آی دی سی نشان می دهد حدود ۴۵۰ هزار فرصت شغلی در بخش آی تی به علت کمبود نیروی کار ماهر خالی خواهد ماند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]