در گزارش دانشگاه سازمان ملل اعلام شد:

افزایش حجم زباله‌های الکترونیکی جهان به حد هشدار‌ رسید

کد خبر : 71332 پنج شنبه 23 آذر 1396 - 13:34:24

دانشگاه سازمان ملل متحد با انتشار گزارش موسوم به Global E-waste Monitor 2017 اعلام کرد که میزان زباله‌های الکترونیکی جهان بین سال‌های 2014 تا 2016 میلادی افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، این زباله ها شامل تلویزیون‌ها، گوشی‌های هوشمند، پنل‌های خورشیدی، یخچال‌ها و تجهیزات الکترونیکی خارج از چرخه مصرف، ابزارها و سایر محصولات الکترونیکی است که دارای باتری یا شارژر هستند یا با استفاده از برق شهری کار می‌کنند.

فقط در سال 2016 میلادی بیش از 4.7 میلیون تن زباله الکترونیکی تولید شده است که در مقایسه با سال 2014 میلادی افزایش 8 درصدی داشته است.
انتظار می‌رود تا سال 2021 میلادی این زباله ها به میزان 17 درصد افزایش یابند و به 52.2 میلیون تن برسد.این در حالیست که در سال 2016 تنها برای بازیافت 20 درصد از این زباله ها برنامه‌ریزی شده بود.
بر اساس این گزارش چهار درصد از زباله های الکترونیکی دفن شده و 76 درصد از آن توسط سازمان‌های متفرقه بازیافت شده یا در منازل مصرف‌کنندگان باقی مانده است.
مدیر انستیتوی امنیت محیط و انسان دانشگاه سازمان ملل متحد در این رابطه گفت با توجه به رشد بیش از انتظار زباله‌های الکترونیکی لازم است اهداف نظارتی تعیین شده و سیاست‌های مناسبی برای مدیریت این وضعیت اتخاذ شود. برای این منظور لازم است اطلاعات ملی توسط دولت‌ها تهیه و تدوین شده و به‌طور مستمر منتشر و مقایسه شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]