کد خبر : 7064 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 09:56:38
هک-میلیون-ها-اطلاعات-پزشکی-بیماران-آمریکایی

هک میلیون ها اطلاعات پزشکی بیماران آمریکایی

نتایج مطالعات انجام شده در سالانه شرکت امنیت سایبرکروک نشان داد که اطلاعات نزدیک به نیمی از مشتریان این سازمان ها تا کنون هک شده است.

 به گزارش ایرنا از پایگاه سی نت ،91 درصد از سازمان های ارایه دهنده خدمات سلامت نقض داده کاربران را طی دو سال گذشته گزارش کردند که حدود 45 درصد از این نقض داده ها به سرقت اطلاعات پزشکی و مالی شهروندان ختم شده است.گزارش ها حاکی از آن است که این اعداد نسبت به سال 2010 میلادی 125 درصد رشد داشته است.

گزارش دیگری از سوی کارشناسان شرکت امنیت اطلاعات آمریکایی Ponemon به کسب و کارهای مرتبط با سلامت مانند شرکت های حسابداری و ارایه کنندگان خدمات نرم افزاری پرداخته اند.این گزارش نشان می دهد که ارقام مربوط به نقض امنیت داده ها و هک ها در این نوع شرکت ها 40 درصد بوده است.

نکته نگران کننده این است که جنایتکاران بیشتر علاقمند به سرقت مدارک پزشکی هستند؛علت این امر را باید در این نکته جست که سوابق پزشکی ارزش بیشتری از سوابق مالی افراد دارند.براساس اعلام پلیس فدرال آمریکا (FBI) سوابق اطلاعات پزشکی افراد می تواند از 20 تا 70 دلار در بازار سیاه اینترنتی فروش برود که این رقم بیش از 10 برابر آنچیزی است که ممکن است در کارت های اعتباری شهروندان آمریکا موجود باشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]