آغاز فرایند ارزیابی پورتال بنگاههای اقتصادی در جشنواره وب و کسب و کار

کد خبر : 70464 پنج شنبه 02 آذر 1396 - 09:36:23

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز کار ارزیابی پورتال و وب سایت های بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری ثبت نام شده در دومین جشنواره وب و کسب و کار خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرزاد اسماعیل زاده افزود: فرایند ارزیابی بنگاه های اقتصادی ثبت نام شده در دومین جشنواره وب و کسب و کار براساس شاخص های مصوب و اعلام شده در حوزه های فناوری، محتوا و طراحی و همچنین تعامل و خدمات الکترونیکی انجام می شود.
وی در خصوص شاخص های ارزیابی جشنواره گفت: پورتال بنگاه های شرکت کننده در جشنواره پس از تکمیل فرم های خود ارزیابی به صورت آنلاین، از سه منظر شاخص های محتوا و طراحی (مانند پوشش زبانهای مختلف، محتوای بازاریابی برخط، محتوای دانش سازمانی) شاخص های تعامل و خدمات الکترونیک (از جمله تعاملات برخط در حوزه های مختلف کسب و کار از جمله فروش، خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتریان، ارتباط با تامین کنندگان، ارتباط با کارکنان) و شاخص های فناوری (مانند بروزبودن فناوری ها، پشتیبانی از کانالهای مختلف، شاخص های ترافیک ) ارزیابی می شوند.
به گفته دبیر جشنواره وب و کسب و کار، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و به منظور حصول اطمینان از جامعیت نسبی ارزیابی های انجام شده، کارگروه هر پورتال از سه گروه مختلف شامل ارزیابان نماینده واحدهای کسب و کار، ارزیابان نماینده نهادهای حاکمیتی مرتبط و ارزیابان نماینده تامین کنندگان پورتال و خبرگان فضای مجازی تشکیل و هر وب سایت براساس شاخص های تعریف شده از سوی سه ارزیاب (ازهر گروه یک ارزیاب) بررسی شده و امتیاز نهایی محاسبه می شود و نتایج جهت تصویب به کارگروه نظارت بر ارزیابی جشنواره ارائه خواهد شد.
دومین جشنواره وب و کسب و کارهای بنگاههای صنعتی،معدنی و تجاری کشور از سوی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارتخانه در هفته پایانی آذر ماه سال جاری برگزار می شود.
درمراسم پایانی این جشنواره که با حضور مدیران ارشد وزارتخانه و سایر دستگاههای اجرایی کشور همراه خواهد بود، برترین پورتالهای کسب و کار بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری بر اساس مقیاس و حوزه فعالیت معرفی شده و با اهداء 'نشان برتر تعاملات الکترونیکی' از آنها تقدیر خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]